راهنمای نصب توالت فرنگی ( آموزش و الزامات )

طریقه نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی با رعایت چندی از نکات ساده و کاربردی در این حیطه انجام می پذیرد. در نظر گرفتن نکات فنی نصب این سازه ها در محیط سرویس بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این موارد شامل در نظر گرفتن متراژ محیط، فاصله توالت از بخش های مختلف سرویس بهداشتی، استانداردهای نصب و… می شوند و هر یک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نصب توالت های فرنگی با استفاده از ابزارآلات به خصوصی انجام می پذیرد که در ادامه به بررسی همه این موارد می پردازیم.

آموزش نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی با استفاده از بوگیرهای ژله ای به سهولت انجام خواهد شد. شما می توانید بوگیرهای ژله ای را در دهانه لوله های فاضلاب قرار دهید و با این روش از هر گونه نشتی در این بخش ها جلوگیری به عمل آورید. مدل های پیچی و بدون پیچ این بوگیرهای ژله ای در بازارهای فروش ارائه می شوند. با استفاده از آن ها از جا به جایی کاسه ها نیز به شدت پیشگیری می شود.

نصب توالت های فرنگی با تراز کردن بخش بندی های مختلف آن انجام می گیرد. شما باید زیر کاسه های توالت فرنگی را تراز کنید و سپس کمی به آن ها فشار بیاورید. سپس باید پیچ و واشرهای موجود در این بخش ها محکم شوند. در ادامه باید مخزن را به فلکه آب وصل کرده و فرایند نصب را تکمیل کنید. سپس از چسب آکواریوم برای درزگیری کار استفاده می شود. در ادامه تنظیمات سیفون نیز با در نظر گرفتن الزامات نصب توالت فرنگی چینی کرد انجام خواهد شد و این فرایند به اتمام می رسد. در این زمینه رعایت چند نکته اساسی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در بخش های بعدی به آن ها می پردازیم.

نکات مهم در نصب توالت فرنگی
نصب توالت فرنگی خودشور

نکات انتخاب لوازم نصب توالت فرنگی

با بررسی طریقه نصب توالت فرنگی به اجزای به کار رفته در نصب هر یک از این توالت ها نیز توجه می شود. در این خصوص فلاش تانک های مخصوص توالت فرنگی نیز مورد توجه قرار می گیرد. در خصوص انتخاب این تجهیزات باید به صرفه جویی در مصرف آب دقت داشته باشید. به این ترتیب کیفیت نصب این توالت ها به حد مطلوب می رسد. در خصوص نصب این تجهیزات باید به زاویه لوله هواکش نیز دقت داشته باشید. در صورتی که زاویه این لوله ها به درستی تنظیم نشود، بوی نامطلوبی در محیط پخش می شود و سبب آلودگی محیط خواهد شد.

استانداردهای محاسبه ابعاد و فواصل تعیین شده در خصوص نصب و اجرای این توالت ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در خصوص نصب آن ها از پیچ و چسب درزگیر استفاده می شود. اما استفاده از چسب های آکواریومی بهتر و مناسب تر از سایر لوازم کار خواهد بود. با در نظر گرفتن نکات اجرایی توالت فرنگی چینی بهداشتی، تنظیمات سیفون نیز در این بخش ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در خصوص تنظیمات فلوتر باید به محل قرارگیری آن در محل نصب دقت داشته باشید. بسته بودن دریچه های دو زمانه نیز در خصوص این تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نکات اجرایی نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی با در نظر گرفتن نکات مختلفی انجام می گیرد. در نظر گرفتن موارد زیر در خصوص نصب این توالت ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است:

  • سایز و ابعاد لوله های توالت فرنگی از نکات مهم نصب این تجهیزات می باشد. شما باید به استانداردسازی قطر لوله ها در این خصوص دقت داشته باشید و این موارد را به خوبی ارزیابی کنید.
  • ارتفاع شیرآلات مورد استفاده در توالت فرنگی نیز حائز اهمیت است و به دقت مورد بررسی قرار می گیرد. با در نظر گرفتن فواصل توالت فرنگی از دیوارهای رو به رو و پشتی ارتفاع مربوط به نصب این سازه ها نیز تعیین خواهد شد.
  • فواصل توالت ها تا دیوارهای مجاور نیز از مهمترین نکاتی است که در این خصوص بررسی می شود. در این خصوص حداقل ها و حداکثرهایی وجود دارند که باید به درستی رعایت شوند. در غیر این صورت نصب این سازه ها موفقیت آمیز نخواهد بود.
  • آکس توالت نیز در حین نصب توالت های فرنگی به دقت بررسی شده و استانداردهای مربوط به آن رعایت خواهد شد.
لوازم نصب توالت فرنگی
نصب توالت فرنگی چینی کرد

لوله کشی و اتصالات توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی با استفاده از لوله کشی ها و اتصالات مقاوم و استاندارد انجام می پذیرد. در این خصوص تامین آب مورد نیاز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این فرایند را تخصصی تر می کند. این فرایند به صورت روکار و تو کار انجام می گیرد و نصب توالت های فرنگی را با موفقیت بیشتری همراه می سازد. نصب توالت فرنگی چینی کرد نیز با همین روش های ساده انجام می پذیرد. در این خصوص باید به اتصالات T شکل لوله مورد نظر تا محل اتصال دقت داشته باشید.

برای نصب توالت فرنگی چینی کرد و لوله کشی های مربوط به این فرایند باید از نوارهای تفلون نیز استفاده کرده و استحکام فرایند نصب را با استفاده از این نوارها به حد مطلوب برسانید. شیرهای پیسوار و انواع ابزار و یراق مورد استفاده در این فرایند نیز برای نصب توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرند و فرایند لوله کشی را تسهیل می کنند. در برخی از پروژه های نصب و اجرای توالت در محیط این شیرها در پشت فضای نصب تعبیه می شوند و به این ترتیب زیباسازی اجرای این توالت ها به حد مطلوب می رسد.

جمع بندی

در حین خرید توالت فرنگی چینی کرد باید به روش های نصب و راه اندازی این تجهیزات در محیط سرویس بهداشتی ساختمان نیز دقت داشته باشید و با در نظر گرفتن این موارد مهم و کاربردی این مهم را انجام دهید. خرید محصولات چینی کرد از فروشگاه های معتبر به شما کمک می کند که از بهترین توالت ها در محیط ساختمان خود استفاده کنید. با در نظر گرفتن راهنمای نصب استراکچر وال هنگ و انواع توالت های فرنگی بهترین بهره بری را از این محصولات به عمل می آورید. شما می توانید از ابزار و یراق درجه یک برای نصب این اقلام استفاده کنید و فرایند نصب را تخصصی تر طی کنید.