راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای آشپزخانه

کاشی و سرامیک برای آشپزخانه

خرید کاشی و سرامیک برای آشپزخانه از تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی برخوردار است. به همین جهت ممکن است انتخاب را برایتان دشوار کند. آشپزخانه قلب خانه است و از این رو انتخاب اجزا و مصالح آن باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود. استفاده از مدل کاشی و رنگ آن در صورتی که با دیگر اجزای آشپزخانه تناسب داشته باشد، تا حدود زیادی می تواند جذابیت آن را بالا ببرد و فضای آشپزخانه را به محیطی زیبا و دلباز تبدیل کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با فاکتورهای انتخاب سرامیک آشپزخانه بیشتر آشنا شوید.

محل نصب کاشی و سرامیک آشپزخانه

مهم ترین فاکتوری که باید در انتخاب کاشی آشپزخانه در نظر بگیرید این است که قرار است کجای آشپزخانه نصب شود. به عنوان مثال نباید از سرامیک های صیقلی برای کف آشپزخانه استفاده کنید. به دلیل اینکه خطرناک است و ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری برای افراد خانه پیش بیاید. همچنین با توجه به طرح و مدل باید انتخاب کنید که سرامیک را کجای آشپزخانه نصب کنید. برای بین کابینت ها و سطوح روی دیوار می توانید از کاشی های سه بعدی برجسته و یا طرح دار استفاده کنید. برای کف بهتر است از سرامیک های مات و با رنگ های تیره تر استفاده کنید. در تمامی قسمت ها مدل سرامیک سلیقه ای است و با توجه به دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه می توانید سرامیک را انتخاب کنید.

جنس سرامیک

کاشی و سرامیک آشپزخانه از جنس ها و مواد با مقاومت های مختلف و ابعاد گوناگون ساخته می شوند. سرامیک های مقاوم تر با ابعاد بزرگ بهتر است برای کف آشپزخانه استفاده شوند. همچنین برای این قسمت باید از سرامیک های ضد لغزش استفاده شود. برای دیوارها بهتر است از خرید کاشی های شیشه ای و براق استفاده شود. به دلیل اینکه به راحتی تمیز می شوند. در صورتی که از رنگ های روشن انتخاب کرده باشید به خوبی می توانند نور را در تمامی قسمت های آشپزخانه منعکس کنند. این نوع سرامیک رطوبت زیادی به خود جذب نمی کند و در صورت پاشیده شدن روغن و یا آب به راحتی می توان سطح آن را با یک دستمال نمدار پاک کرد.

برای خرید کاشی و سرامیک به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

دکوراسیون آشپزخانه

با توجه به دکوراسیون آشپزخانه و رنگ کابینت ها می توانید طرح و رنگ کاشی و سرامیک برای آشپزخانه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است کاشی کف و دیوار با یکدیگر همخوانی داشته باشند. بهتر است از رنگ هایی با تم خنثی و یا روشن برای دیوار استفاده کنید. انتخاب رنگ های بسیار تیره و یا جیغ برای آشپزخانه توصیه نمی شود. به دلیل اینکه در کوتاه مدت خسته کننده خواهند بود. با توجه به مدل کابینت ها می توانید سرامیک ها را انتخاب کنید. برای کابینت های ساده از مدل های طرح دار و رنگی استفاده کنید.

نوع برش کاشی ها برای آشپزخانه

در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیاز به استفاده از کاشی های مربعی نیست. همچنین می توانید از معمار خود بخواهید. مدل کاشی و سرامیک را در قسمت هایی که دید بیشتری دارند به طرح ها و مدل های مختلفی برش بزند. در نتیجه می توان گفت خود را به شکل سرامیک محدود نکنید و با توجه به سلیقه خود برش های روی کاشی ایجاد کنید.

فاصله بین کاشی و سرامیک در آشپزخانه

این فاصله که در اصطلاح بندکشی بین کاشی ها نامیده می شود می تواند در جذاب کردن کاشی آشپزخانه موثر باشد. می توانید از فاصله بیشتری بین کاشی ها استفاده کنید تا زیبایی آشپزخانه را دو چندان کنید. البته بندکشی ضخیم مناسب برای سرامیک های ساده است و بهتر است برای مدل های طرح دار از بندکشی ضخیم استفاده کنید.

تعداد افراد خانواده

اگر خانواده ای پرجمعیت هستید و یا رفت و آمد خانوادگی زیادی دارید از کاشی های ضخیم تر و مقاوم تر برای کف آشپزخانه استفاده کنید. از کاشی هایی استفاده کنید که در برابر کثیفی، ضربه و خش مقاومت بالاتری دارد. در انتخاب رنگ نیز باید دقت داشته باشید. بهتر است از رنگ های مات برای منزل پرجمعیت خود انتخاب کنید.

نکات پایانی

نه تنها برای انتخاب کاشی آشپزخانه بلکه برای تمامی قسمت های خانه باید فاکتورهایی از قبیل طول عمر و مقاومت کاشی را در نظر بگیرید. می توانید در مورد کاربردهای مختلف انواع کاشی و سرامیک برای آشپزخانه مطالعه کنید. سپس متناسب با آشپزخانه خود و همچنین بودجه ای که در نظر گرفته اید بهترین نوع سرامیک را برای منزل خود انتخاب کنید. امروزه برند های مختلفی در صنعت کاشی و سرامیک موجو می باشد که می توانید از محصولات آنها استفاده کنید. پیشنهاد ما برای شما از بین سرامیک های آشپزخانه موجود سرامیک لیماک می باشد، همچنین برای انتخاب کاشی میتوانید از کاشی آبادیس استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.