راهنمای خرید انواع شیرآلات بهداشتی ساختمانی

خرید انواع شیرآلات

امروزه تولیدات شیرآلات با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش اهمیت توجه به زیبایی در دکوراسیون‌های داخلی بسیار متنوع شده‌اند. تنوع زیادی در شیرآلات تولیدی از طرح، رنگ و جنس وجود دارد که برای گستره وسیع سلیقه‌های افراد طراحی و تولید شده‌اند.در این مقاله ما قصد داریم تا انواع شیرآلات را برای شما همراهان گرامی معرفی کنیم و ویژگی‌های هر کدام با بیان کنیم تا بتوانیم در هنگام انتخاب و خرید انواع شیرآلات به شما کمک کرده باشیم.

راهنمای خرید انواع شیرآلات ساختمانی

در هنگام خرید شیرآلات برنز شمال برای ساختمان‌های جدید و یا تعویض آن‌ها شما نیاز خواهید داشت تا بتوانید مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب نمایید. بهترین انتخاب هنگامی انجام می‌شود که خریدار از انواع محصولات موجود در بازار اطلاع داشته باشد و بتواند متناسب با نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب نماید.

علاوه بر جنس، رنگ و طرح شیرآلات تولیدی دارای تنوع هستند.

خرید انواع شیرآلات بر اساس نوع کاربرد

این تنوع می‌تواند برای نوع کاربری متفاوت آن‌ها باشد و یا تنها به تفاوت در ظاهر خلاصه گردد. بهتر است انواع شیرآلات را بر اساس نوع کاربرد معرفی کنیم.

شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات آشپزخانه در انواع مختلفی تولید می‌شوند. این دسته از شیرآلات در مدل‌های جدید قابلیت ارائه به‌صورت شلنگ مخفی و سری پخش کننده آب را دارند تا شستشوی ظروف به بهترین شکل انجام گیرد.

شیرآلات حمام

این شیرآلات به‌همراه دوش عرضه می‌شوند. انواع مختلفی از دوش‌ها امروزه در بازار موجود هستند. شیرآلات حمام نسبت به سایر انواع در معرض تماس با آب و رطوبت بیشتری هستند به همین علت مقاومت آن‌ها باید در برابر رطوبت بسیار زیاد باشد.

شیرآلات روشویی

روشویی بخشی از شیرآلات قسمت سرویس بهداشتی است که برای شستشوی دست و صورت در نظر گرفته شده‌اند.

شیرآلات توالت

این دسته از شیرآلات نیز مانند سایر شیرآلات دیگر دارای تنوع خوبی در انواع خود هستند. همچنین این شیرآلات به‌همراه یک شلنگ برای راحتی استفاده ساخته می‌شوند.

از آن‌جایی که امروزه توجه زیادی به زیباسازی در تمامی جنبه‌های زندگی می‌شود. زیبایی دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان‌ها یکی از عوامل بسیار مهم می‌باشد. شیرآلات شاید در گذشته تنها وسیله‌ای کاربردی برای استفاده از آب در نقاط مختلف ساختمان بوده اما امروزه به یک وسیله زیبا برای ساخت دکوراسیون داخلی در حمام، آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز تبدیل شده است. یعنی زیبایی آن در محیط تاثیرگذار خواهد بود.

به همین علت طیف وسیعی از شیرآلات برای مکان‌های مختلف با شکل و ظاهر و حتی نوع کاربرد خاص ساخته شده‌اند. هر مدل شیرآلات دارای ویژگی‌های خاص خود است. این تفاوت در ساختار شیرآلات می‌تواند قیمت متفاوتی را برای آن‌ها رقم می‌زند.

خرید انواع شیرآلات بر اساس مدل

خرید انواع شیرآلات ساختمانی
خرید انواع شیرآلات ساختمانی بهداشتی

شیرآلات اهرمی

امروزه این شیرآلات در اکثر خانه‌ها و شاختمان‌ها استفاده شده‌اند. این مدل با داشتن یک دسته یا اهرم و حرکت آن به برقراری جریان آب می‌انجامد. نصب آسان، صرفه‌جویی در میزان آب مصرفی و قیمت مناسب از ویژگی‌ها و مزایای انواع شیرآلات اهرمی هستند.

برای خرید شیرآلات به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

شیرآلات دو دسته ای

این شیرآلات نوع قدیمی‌تر هستند که در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند. امروزه در خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی ممکن است نمونه‌ای از آن‌ها را بیابید. در شیر آلات دو دسته‌ای، هر دسته برای استفاده از آب گرم و سرد تعبیه شده است. به‌طوری که در این شیرآلات افراد برای تنظیم دمای آب باید از هر دو دسته استفاده کنند. میزان تماس دست با این شیرآلات زیاد بوده به همین علت از نظر بهداشتی مناسب نیستند و برای مکان‌های عمومی توصیه نمی‌شوند. همچنین میزان مصرف آب در این مدل بیش از حد بوده و بهتر است به‌طور کلی از آن‌ها استفاده نشود.

شیرآلات لمسی

همان‌طور که از نام این مدل مشخص است، این شیرآلات با لمس قسمتی از آن‌ها توسط دست کار می‌کنند. این مدل شیرآلات از انواع جدید بوده و به صرفه‌جویی در مصرف آب کمک زیادی می‌کنند. استفاده از آن‌ها بیشتر در آشپزخانه است و همچنین با داشتن ظاهر زیبا و جذاب، دکوراسیون مکان را چشم‌گیر خواهند کرد. این مدل در مقایسه با مدل اهرمی قیمت بالاتری دارد.

انواع شیرآلات چشمی

شیرآلات چشمی با سنسور کار کرده و نیازی به تماس آن‌ها وجود ندارد. همچنین این مدل بدون دستگیره تولید می‌شود به همین علت میزان بهداشت استفاده از آن‌ها بالا بوده و انتخاب مناسبی برای استفاده در مکان‌های عمومی هستند.

شیرآلات دیجیتال

شیرآلات دیجیتال را می‌توان جزو جدیدترین شیرآلات تولید شده دانست. استفاده از آن‌ها به این صورت است که با استفاده از دکمه‌ها و صفحه دیجیتال می‌توان شدت جریان آب، دما، زمان وصل و قطع شدن جریان آب را تنظیم کرده و اعمال کرد.

شیرآلات چرخشی

این شیرآلات دارای قابلیت چرخش تا 360 درجه بوده و امکان پاشش آب به هر زاویه را دارا می‌باشند. روی آن‌ها دستگیره‌ای برای کنترل دما و قطع و وصل آب تعبیه شده است.

با شناخت انواع مدل‌های شیرآلات می‌توانید با توجه به نیاز خود و همچنین تعیین میزان بودجه و هزینه یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و خریداری کنید. بهتر است در هنگام خرید شیرآلات پس از انتخاب نوع و مدل آن به جنس شیر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

اهمیت جنس انواع شیرآلات ساختمانی

می‌دانید که به‌طور معمول شیرآلات از آلیاژ برنج ساخته می‌شوند. برای استاندارد بودن جنس شیرآلات، آلیاژ استفاده شده برای ساخت آن‌ها باید به میزان 58 تا 60 درصد مس داشته باشد و بقیه آن از فلز روی به‌همراه سایر مواد مجاز باشد. میزان سرب در آلیاژ برنج برای ساخت شیرآلات نباید بیشتر از 2.5 درصد باشد، چرا که مقادیر بالاتر می‌تواند برای سلامت انسان خطرآفرین باشد.

علاوه بر روکش بیرونی شیرآلات، باید به قطعات داخلی شیر مانند، مهره، سوپاپ و واشرها نیز دقت کنید تا همه آن‌ها از جنس مناسب و استاندارد برخوردار باشند.

شیرآلات روکش‌های متفاوتی دارند که به آن‌ها ظاهر زیبا و درخشان می‌بخشد. هر روکش ویژگی‌های و ظاهر متفاوتی دارد. ما در ادامه انواع مختلف روکش شیرآلات را معرفی می‌کنیم.

انواع شیرآلات بر اساس روکش

خرید انواع شیرآلات
خرید انواع شیرآلات ساختمانی

روکش استیل

روکش استیل از پرطرفدارترین نوع روکش در شیرآلات بوده که به آن‌ها ظاهری کلاسیک و زیبا می‌بخشد. به‌طور معمول روکش استیل ضد زنگ بوده که موجب دوام و استحکام شیرآلات می‌گردد. قیمت مناسب از مزایای این روکش است.

روکش کروم

شیرآلات با روکش کروم دارای ظاهر درخشان به رنگ سفید مایل به آبی هستند. این روکش در دکوراسیون‌های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. روکش کروم در برابر مواد شیمیایی قوی مقاومت خوبی نداشته و در طول زمان دچار تغییر رنگ می‌شوند. همچنین قیمت بالا از عیب‌های شیرآلات با روکش کروم می‌باشد.

روکش برنج

این دسته از شیرآلات به علت رنگ طلایی آلیاژ برنج به روکش طلا نیز معرف هستند. خواص بی‌نظیر برنج در روکش انواع شیرآلات نیز تاثیرگذار بوده، از آن جهت دارای استحکام و دوام بالا، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و همچنین خواص ضد میکروب هستند.

روکش برنز

این روکش بر خلاف دیگر روکش‌ها دارای جلوه مات بوده و برای آن دسته از مشتریان که به شیرآلات براق علاقه‌ای ندارند مناسب می‌باشد. شیرآلات با روکش برنز دارای خواص ضد لک و ضد خوردگی هستند و قیمت آن‌ها نیز در مقایسه با شیرآلات برنجی پایین‌تر است.

در هنگام خرید انواع شیرآلات بهتر است با در نظر گرفتن تمامی شرایط و گزینه‌ها، مناسب‌ترین آن‌ها را با توجه به بودجه خود انتخاب و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.