بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی

در هنگام ساختمان‌سازی و یا تغییرات دکوراسیون داخلی یکی از موارد بسیار مهم انتخاب کاشی و سرامیک مناسب است. کشور ایران با داشتن منابع اولیه مختلف در صنعت تولید کاشی و سرامیک و مصالح ساختمانی از کشوران پیشرو می‌باشد. به‌همین جهت کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک زیادی در کشور ایران شروع به فعالیت کرده‌اند. با وجود تعداد زیاد کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در داخل کشور، تنوع طرح، رنگ و جنس این مصالح بسیار زیاد بوده و می‌تواند مشتریان بسیاری را با سلیقه‌های متفاوت راضی کند.شما میدانید بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی چیست؟ همراه ما باشید.

علاوه بر تولیدات داخلی، در کشورهای دیگر نیز محصولات کاشی و سرامیک متنوعی تولید و صادر می‌شوند. هر کشور دارای محصولات خاصی است که گاهی یک طرح و رنگ کاشی به نام یک کشور ثبت می‌شود. برای مثال کاشی های اسپانیایی، کاشی‌های ایتالیایی و کاشی های مراکشی از جمله کاشی‌هایی هستند که در سطح جهان با نام کشور خود و با داشتن طرح و رنگ ویژه شناسایی می‌شوند.

با وجود تنوع مواد اولیه برای ساخت کاشی در داخل کشور ایران، محصولات بسیار متنوع و باکیفیتی در ایران تولید می‌شود. کشور ایران نیز جزو پنج کشور برتر ساخت کاشی و سرامیک در دنیا بوده که محصولات خود را به سرتاسر جهان صادر می‌کند. کاشی و سرامیک ایرانی مشتریان خاص خود را دارد.

علاوه بر تنوع و کیفیت مواد اولیه برای ساخت کاشی و سرامیک باکیفیت، نیاز به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته و مدرن نیز وجود دارد، تا بتوان کاشی و سرامیک ایرانی را هم‌رده با انواع خارجی آن دانست.

بهترین مارک کاشی و سرامیک چیست؟

سوال مطرح شده در اینجا این است که در هنگام خرید کاشی و سرامیک، کدام برند بهتر است؟ و اینکه آیا کاشی و سرامیک ایرانی بهتر است و یا نوع خارجی آن‌ها؟

برای پاسخ به این سوال‌ها با این مقاله که با عنوان بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی برای شما عزیزان تهیه شده است، همراه باشید.

همان‌گونه که پیش‌تر نیز بیان شد کشور ایران با داشتن منابع و کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در زمره بهترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان قرار گرفته است. بنابراین کیفیت بالایی در ساخت کاشی و سرامیک ایرانی وجود دارد که علاوه بر طرح و رنگ و جنس متفاوت در محصولات تولیدی، توانسته است رضایت بیشتر مصرف‌کنندگان خود را جلب نماید و نیازی به انواع خارجی آن‌ها نباشد.

اما نمی‌توان گفت که به‌طور کامل می‌توان از محصولات ایرانی به‌جای انواع خارجی آن‌ها استفاده کرد. چراکه هر کشور دارای نوع خاصی از مواد اولیه و روش‌های متفاوت و منحصربه‌فردی است که محصولات آن را از سایر محصولات مشابه، متمایز می‌کند. علاوه‌بر آن برخی از مشتریان به استفاده از کاشی و سرامیک‌ها خارجی تمایل بیشتری نشان می‌دهند که در این صورت نیاز به واردات این محصول از سایر کشورها به کشور ایران وجود خواهد داشت.

بدیهی است که قیمت محصولات خارجی نسبت به محصولات داخلی با در نظر گرفتن هزینه‌های واردات، گمرک، نیاز به حمل‌ونقل بیشتر در مسافت‌های طولانی و سایر مخارج گران‌تر خواهد بود.

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی
بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی

با توجه به وجود تعداد زیادی از صنایع و کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در ایران، برای انتخاب صحیح‌تر و مناسب لازم است با انواع این مارک‌ها آشنا شده و ویژگی‌های هر کدام از برندهای کاشی و سرامیک ایرانی را به‌خوبی شناخت. کاشی‌های ایرانی دارای ویژگی‌ها، طرح، رنگ، نوع ساخت و جنس متفاوتی هستند که هر کدام را برای استفاده در مکانی مناسب می‌کند. از سوی دیگر برندهای ایرانی نیز دارای دامنه متفاوت قیمتی هستند. که نیاز است خریدار با در نظر گرفتن بودجه خود بهترین انتخاب را با توجه به شرایط و ویژگی‌ها مختلف داشته باشد.

کاشی البرز، کاشی تکسرام، کاشی مهسرام، کاشی مرجان، کاشی الوند، کاشی پارس، کاشی تکسرام، کاشی پرسپولیس، کاشی نایین، کاشی آسیا، کاشی ارغوان، کاشی لوتوس از انواع مارک کاشی و سرامیک ایرانی هستند که برای شناخت ویژگی‌های هر یک می‌توان به سایت مرتبط با آن‌ها مراجعه کرده و اطلاعات مناسب شامل قیمت آن‌ها را نیز به‌دست آورد. از میان این برندها می‌توان کاشی‌های الوند، تبریز، مرجان، آسیا، ارغوان و مهسرام را جزو بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی دانست.

برای خرید کاشی و سرامیک به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

هرچه برند کاشی ایرانی معتبرتر باشد و محصولات باکیفیت‌تری را تولید کند، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. برخی از کارخانه‌های ساخت کاشی مانند کاشی مرجان دارای استاندارهای بین‌المللی بوده و همچنین گواهی‌های بسیاری را در زمینه فعالیت خود دریافت کرده‌اند. برای مثال کاشی مرجان دارای دو عنوان صادرکننده برتر ملی و چندین عنوان صادرکننده برتر استانی شده است.

بهترین مارک کاشی و سرامیک خارجی

کاشی و سرامیک های خارجی با برندهای مختلف در بازار ایران نیز موجود هستند. هر کدام از این کاشی و سرامیک‌ها دارای ویژگی‌های خاصی بوده که با مطالعه بیشتر می‌توان از آن‌ها آگاه شد. برای مثال کاشی و سرامیک‌های با برند بارسا، کریستال وایت، میکل انجلو، یونیورسال، آرژنا، پالرمو، کارناوال، ریونیز، آرتینو و بست تایل در بازار موجود هستند و یا می‌توان به‌صورت سفارشی آن‌ها را تهیه کرد. این برندهای کاشی و سرامیک خارجی جزو بهترین و معتبرترین برندها در جهان هستند.

عواملی مهم در انتخاب بهترین مارک کاشی و سرامیک

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی
بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی

در هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به مواردی توجه کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. پس از مطالعه و انتخاب برند کاشی و سرامیک مورد نظر خود باید ویژگی‌های دیگری از کاشی را نیز در نظر بگیرید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

درجه کیفی کاشی و سرامیک

در هنگام تولید کاشی و سرامیک، آن‌ها را بر اساس کیفیت ساخت درجه‌بندی می‌کنند. هرچه کیفیت کاشی بهتر باشد، درجه پایین‌تری دریافت می‌کند. کاشی‌های درجه یک نسبت به انواع دیگر با درجات بالاتر دارای قیمت بیشتری خواهند بود.

درجه ساییدگی کاشی و سرامیک

درجه ساییدگی میزان مقاومت آن را در برابر سایش نشان می‌دهد. هرچه این درجه بالاتر باشد مقاومت کاشی و سرامیک بیشتر و در نتیجه قیمت کاشی و سرامیک فیورنزا نیز بالاتر خواهد بود. این درجه برای کاشی‌های و سرامیک‌های صیقلی و شیشه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

ضریب اصطکاک

ضریب اصطکاک کاشی و سرامیک، میزان سر بودن آن را نشان می‌دهد. کاشی و سرامیک‌ها برای استفاده در مکان‌های مختلف همچون حمام و سرویس بهداشتی و یا سایر فضاها باید دارای ضریب اصطکاک استاندارد باشد تا از لیز خوردن افراد در هنگام راه رفتن و ایستادن بر روی آن‌ها جلوگیری شود.

درجه جذب آب

از دیگر عوامل مهم در انتخاب کاشی میزان جذب آب در آن‌هاست. این ویژگی به‌ویژه برای کاشی‌ها و سرامیک‌هایی که در مکان‌هایی که در تماس زیاد با آب قرار دارند اهمیت پیدا می‌کند، هرچه میزان جذب آب در کاشی کمتر باشد، کیفیت آن بالاتر است. در میان انواع کاشی‌ها، کاشی ها و سرامیک های شیشه‌ای کمترین میزان جذب آب را داشته و برای استفاده در حمام و سرویس بهداشتی بسیا مناسب‌اند.

مقاومت در برابر تغییر دما

این ویژگی به‌ویژه در استفاده از کاشی و سرامیک در مکان‌ها و فضاهای باز بسیار مهم است. این ویژگی نشان می‌دهد که تحمل تغییرات دمایی کاشی به چه میزان است تا در شرایط تغییرات دما دچار آسیب و شکست نشود.

برخی از ویژگی‌های کاشی در بسته‌بندی پشت آن‌ها به‌صورت اعداد نوشته شده‌اند. در هنگام انتخاب کاشی و سرامیک باید حتما به این اعداد و سایر ویژگی‌هایی که در این مقاله بیان شد، توجه شود.

خرید کاشی برای منازل باید با آگاهی و مطالعه صورت گیرد به همین منظور فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی برای شما بهترین ها را در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.