تفاوت شیرآلات روکار و توکار + مزایا و معایب و کاربرد آن‌ها

تفاوت شیرآلات روکار و توکار

از زمان استفاده از آب لوله‌کشی در خانه‌ها، شیرآلاتی نیز برای استفاده راحت‌تر از آب اختراع شد و مورد استفاده قرار گرفت. ساختار شیر آب‌ها همچون بسیاری دیگر از ابزارها و وسایل، با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تغییرات زیادی داشته است. طراحی و ساخت تمامی وسایل از جمله شیرهای آب نیز برروی استفاده راحت‌تر تمرکز داشته‌اند. پس از انجام خدمت و برآورده کردن دسترسی راحت، برای ماده بسیار پرمصرف و مورد نیازی همچون آب، طراحان شیرهای آب و همچنین معماران به بحث زیبایی‌شناسی برخوردند. همان‌طور که می‌دانید ویژگی زیبایی و چشم‌نواز بودن یک محصول می‌تواند در فروش و استقبال مردم از آن تاثیر به‌سزایی داشته باشد. در این مقاله شما با تفاوت شیرآلات روکار و توکار به‌همراه مزایا و معایب و کاربرد آن‌ها آشنا خواهید شد همراه ما باشید.

شیرآلات از ابزارهایی است که داخل تمامی ساختمان‌ها و همه قسمت‌های آن، بسیار پرکاربرد است. چرا که همواره آب نقشی اساسی در زندگی بشر داشته است. هرچه دسترسی به این ماده حیاتی برای انسان‌ها راحت‌تر باشد، رضایت آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. یکی از ابزارآلاتی که زندگی را برای ما بسیار راحت کرده است استفاده از شیرآلات است که تنها با چرخاندن و یا کشیدن و فشار دادن یک یا دو اهرم آب را به‌سادگی و در دمای دلخواه در دسترس ما قرار می‌دهد.

تفاوت شیرالات روکار و توکار

بسیاری از تجهیزات استفاه شده در داخل خانه‌ها، امروزه از سبک توکار استفاده می‌کنند. برای مثال سینک توکار، گاز توکار و مواردی از این دست اما ممکن است با شیرآلات توکار به‌اندازه کافی آشنا نباشید در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و بررسی مزایا و معایب استفاده از شیرآلات توکار و تفاوت شیرآلات روکار و توکار بپردازیم.

با افزایش جمعیت و کوچک‌تر شدن خانه‌ها به‌منظور تهیه مسکن برای درصد بیشتری از مردم، فضای مورد استفاده و داخلی ساختمان‌ها بسیار کوچک شده‌اند. برای داشتن حداکثر استفاده از این فضاهای کوچک، طراحان و معماران به‌فکر راه‌حلی افتادند تا علاوه بر استفاده بهینه از فضا، ابزاری تولید کنند تا زیبا و چشم‌نواز باشد.

تولید شیرآلات توکار یکی از این موارد است. طراحی مدرن و چشم‌نواز شیرآلات توکار از ویژگی‌های بارز آن‌هاست. اما هنوز هم به‌طور کامل شیرآلات توکار نتوانسته‌اند جای شیرآلات روکار را پر کنند. شیرآلات روکار اگرچه نسبت به نوع توکار قدمت بالاتری دارند، اما آن‌ها نیز با گذشت زمان طراحی‌های خاص و مد روزی دارند تا علاقمندان به این گونه شیرآلات نیز بتوانند از زیبایی فضاهای مورد استفاده لذت ببرند.

خرید شیرآلات توکار برنز شمال مزایا و معایبی دارند، که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. همان‌طور که می‌دانید برای داشتن بهترین انتخاب در هر زمینه لازم است تا علاوه بر دانستن گزینه‌های محتمل و شناخت ویژگی‌های هر یک، از مزایا و معایب آن‌ها نیز آگاه بود.

مزایای شیرآلات توکار

مزایای شیرآلات توکار
تفاوت شیرآلات روکار و توکار
  • این شیرآلات بسیار زیبا بوده و دارای طراحی منحصربه‌فرد و مدرن هستند.
  • به‌علت قرار داشتن بخش بزرگی از این شیرآلات داخل دیوار و تماس کمتر با محیط و رطوبت، کمتر دچار پوسیدگی و زنگ‌زدگی می‌شوند.
  • از مواد مقاوم و با استحکام بالا در ساخت این شیرآلات استفاده می‌شود.
  • موجب هدررفت کمتر آب در هنگام استفاده می‌شوند.
  • با داشتن سطح تماس کمتر، تمیزکردن آن‌ها بسیار راحت است.
  • فضای کمی را در مکان اشغال می‌کنند.
  • با داشتن دستگیره اهرمی میزان تماس دست با آن‌ها کمتر و در نتیجه بهداشتی‌تر هستند.
  • نشتی در این شیرآلات به‌ندرت اتفاق می‌افتد.
  • آسیب‌های فیزیکی، این شیرآلات را به‌سادگی تحت تاثیر قرار نمی‌دهند.

معایب استفاده از شیرآلات توکار

معایب شیرآلات توکار
تفاوت شیرآلات روکار و توکار

علاوه بر مزایای زیاد، این ابزاها دارای معایبی هستند که استفاده از آن‌ها را محدود می‌کنند.

قیمت بالاتر

یکی از مواردی که در تمامی ابزارها و سایل جدید و نوظهور وجود دارد، قیمت بالاتر آن‌ها نسبت به انواع قدیمی و کلاسیک است. شیرآلات توکار به‌علت داشتن طراحی خاص و استفاده از مواد با کیفیت و جدید، قیمت بالاتری دارند. با توجه به بودجه درنظر گرفته شده برای شیرآلات یک ساختمان و تفاوت شیرآلات روکار و توکار می‌توان تصمیم گرفت که از کدام نوع آن‌ها باید استفاده کرد.

برای خرید شیرآلات به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

هزینه تعمیر بالاتر

علاوه بر قیمت اولیه، باید در نظر داشت که تعمیر و تعویض این شیرها نیز در مقایسه با شیرآلات روکار هزینه بیشتری را طلب می‌کنند. چون علاوه بر نیاز به متخصص برای عیب‌یابی و رفع آن، با توجه به وجود قسمت بزرگی از این تجهیزات در دیوار، ممکن است برای رفع عیب، نیاز به تخریب دیوار باشد. از آن‌جایی که شیرآلات از ابزارهای پراستفاده در ساختمان‌ها هستند، آسیب دیدن آن‌ها در طول زمان چندان دور از انتظار نیست.

نصب سخت‌تر

این شیرآلات با داشتن قسمت‌هایی برای نصب داخل دیوار، نسبت به نوع روکار سخت‌تر نصب می‌شوند. به‌عبارتی باید برای نصب آن‌ها علاوه بر تخریب دیوار هدف، یک متخصص بامهارت حضور داشته باشد. نصب شیرآلات توکار نیاز به مهارت خاص خود دارد که هر کسی از عهده آن برنمی‌آید.

وجود فضای کافی درون دیوار

به‌علت قرار داشتن لوله‌ها، کارتریج و سایر قسمت‌های شیرآلات توکار، در قسمت داخلی دیوار محل نصب، یکی از لازمه‌های نصب شیرآلات توکار، وجود فضای خالی در دیوارهاست. بنابراین از این شیرآلات نمی‌توان در دیوارهای نازک استفاده کرد. اما با توجه به وجود نم و رطوبت در مکان‌هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه‌ها و برای جلوگیری از بروز مشکلاتی از این دست به‌طور معمول دیوارهای این قسمت‌ها را قطورتر می‌سازند.

با وجود مزایا و معایب برشمرده شده در این مقاله، استفاده از شیرآلات توکار هنوز جای شیرآلات روکار را نگرفته‌اند. همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد ممکن است برخی با معایب و هزینه‌های زیاد این شیرها مشکل داشته باشند و یا برخی دیگر به‌طور سلیقه‌ای تمایلی به استفاده از شیرآلات توکار نداشته و نوع روکار را ترجیح بدهند. شیرآلات روکار نیز دارای تنوع در طرح، مدل و رنگ بوده و هنوز جایگاه ویژه‌ای در میان مردم دارد.

خرید شیرآلات توکار یا روکار

خرید شیرآلات توکار یا روکار
تفاوت شیرآلات روکار و توکار

برای خرید شیرآلات در هنگام ساخت‌وساز و برای استفاده در یک ساختمان، قیمت تعیین‌کننده نهایی در انتخاب محصولات مورد استفاده خواهد بود. بهتر است پیش از انجام هر کار به قیمت محصولات مورد نیاز و همچنین بودجه‌ای که در اختیار دارید و تفاوت شیرآلات روکار و توکار توجه ویژه‌ای بشود. شیرآلات توکار نسبت به نوع روکار قیمت بالاتری دارند. اما چیزی که برای هر دو مورد مطرح است، این است که با توجه به دامنه وسیع جنس، طرح، رنگ، نوع نصب و مواد اولیه استفاده شده برای ساخت و همچنین برند یک محصول، دامنه تغییرات قیمت نیز وسیع است. برای مثال گاهی ممکن است نوعی شیرآلات روکار از یک مدل شیرآلات توکار گران‌تر باشد. پس این اصل کلی، دلیلی نهایی برای تعیین نوع استفاده از ابزار نیست و باید به تنوع هر محصول دقت داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.