نحوه تمیز کردن سنگ روشویی

نحوه تمیز کردن روشویی سنگی

در حال حاضر انواع مختلفی از روشویی در بازار موجود است که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند. در این میان روشویی سنگی به دلیل طراحی و زیبایی شگفت انگیزش طرفداران زیادی دارد. این نوع روشویی نسبت به مدل های دیگر قیمت بالاتری دارد، اما با این وجود همچنان نظر مشتریان را به خود جلب می کند و جزو اولین انتخاب ها می باشد. تنها موضوعی که مشتریان در مورد آن نگران هستند، نحوه تمیز کردن سنگ روشویی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله از فروشگاه رضایی سعی داریم نحوه نگهداری از سنگ روشویی را برای شما دوستان عزیز توضیح دهیم.

نکات مهم و اساسی برای نگهداری و تمیز کردن سنگ روشویی

اگر روشویی سنگی چینی کرد سرویس بهداشتی شما صرف نظر از نوع آن که سنگ مرمر، تراورتن، تیشه ای یا … است دارای صفحه سنگی است، باید نکات زیر را برای نگهداری از آن رعایت کنید.

  1. پس از هر بار استفاده، سینک را با آب کافی بشویید تا مواد شوینده روی سطح آن باقی نماند. این کار زیبایی روکش سنگ شما را حفظ می کند و عمر آن را افزایش می دهد.
  2. سعی کنید سینک ظرفشویی را هر هفته با یک شوینده معمولی و غیر اسیدی بشویید و برای جلوگیری از لک شدن آن را با یک پارچه نرم تمیز کنید. مراقب باشید استفاده از رسوب زدا و مواد اسیدی باعث ترک خوردگی و آسیب به سطح می شود.
  3. از قرار دادن اجسام فلزی در بالای این نوع سینک خودداری کنید، زیرا فلز پس از تماس با آب زنگ می زند و لکه های زرد رنگ سینک را ناخوشایند می کند.
  4. اگر آب محل زندگی شما سخت است، باید آن را مرتب بشویید و با حوله کاملا خشک کنید.
  5. همچنین محل نصب سنگ یکی از نکاتی است که باید با دقت انجام شود، این قسمت باید به گونه ای آماده شود که تکان نخورد و آسیبی نبیند.
نظافت و تمیز کردن سنگ روشویی
روش های تمیز کردن سنگ روشویی

نحوه شستن و تمیز کردن سنگ روشویی

برای نظافت سرویس بهداشتی و محصولات بهداشتی چینی کرد ابتدا بسته به نوع و تجهیزات مورد استفاده، وسایل و لوازم شستشو را انتخاب کنید. از آنجایی که گاهی اوقات به دلیل استفاده از ابزار نامناسب ممکن است خراش هایی روی سطح محصولات بهداشتی ایجاد شود، بنابراین باید مراقب تمیز کردن سنگ روشویی و استفاده از ابزار و مواد مناسبی باشید که باعث ایجاد خراش نشود. زیرا این خراش ها نه تنها سطحی نامناسب ایجاد می کنند، بلکه به محلی برای تجمع میکروب ها تبدیل می شوند.

برای حفظ ظاهر زیبای سینک و تمیز کردن سنگ روشویی و پاکسازی آن از لکه ها و باکتری ها باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

برق انداختن سنگ روشویی با پارچه و اسفنج

سینک ظرفشویی را با یک اسفنج یا پارچه مناسب تمیز کنید. برای این کار به آرامی با یک پارچه یا اسفنج نرم لگن را پاک کنید تا کثیفی روی آن پاک شود. بنابراین، اگر کاسه توالت کثیف است، باید حوله را دور بیندازید.

شستشوی کاسه روشویی با آب داغ

قبل از استفاده از پاک کننده، سنگ روشویی را کاملا با آب داغ بشویید تا چربی، باکتری و آلودگی تا حدودی از بین برود. آب داغ را داخل کاسه بریزید و بگذارید کمی بماند و قسمت بیرونی کاسه را تمیز کنید. در نهایت داخل و خارج کاسه روشویی را با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید.

ضدعفونی کردن و شستشوی روشویی سنگی

اکنون زمان استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده است. از مواد شوینده و ضدعفونی کننده ای استفاده کنید که با نوع سنگ روشویی سازگار باشد و به آن آسیبی نرساند. برای تمیز کردن سنگ روشویی از یک اسپری یا مواد ضدعفونی کننده روی سطح کاسه روشویی استفاده کنید و پس از مدتی آن را با چند حوله تمیز از کف سینک پاک کرده و کاملا خشک کنید. اگر در حین آبکشی به مواد شوینده بیشتری نیاز است، دوباره مایع شوینده را اسپری کنید و آن را کاملا بشویید.

نحوه تمیز کردن سنگ روشویی
آموزش تمیز کردن سنگ روشویی

برق انداختن سنگ روشویی با لیمو و سرکه سفید

صرف نظر از جنس سینک، همیشه بهتر است برای تمیز کردن سنگ روشویی از مواد طبیعی شروع کنید و در صورت لزوم از پاک کننده های قوی تری استفاده کنید. برای تمیز کردن زردی و پوسته های داخل روشویی، باید لیمو یا سرکه را به قسمت های کثیف روشویی بمالید. سرکه و لیمو دارای خواص اسیدی ملایمی هستند، که در از بین بردن لکه های زنگ زدگی بسیار موثر است و مانع از سیاه شدن لعاب روشویی می شود. بعد از زدن سرکه یا لیمو روی لکه، بگذارید نیم ساعت بماند، به دلیل اینکه این مواد اسیدهای بسیار قوی دارند، مواظب باشید که بیش از نیم ساعت در روشویی نمانند، زیرا به لعاب سینک آسیب می رساند. سپس بعد از نیم ساعت، با استفاده از یک اسفنج یا پارچه نرم، محل را با پاک کنید تا لکه ها کاملا تمیز شوند.

بعد از تمیز کردن سنگ روشویی و پس از اینکه سنگ را با یک پارچه نرم پاک کردید، باید از یک اسفنج نرم استفاده کنید. تاکید می کنم این کار باید با اسفنج نرم انجام شود، به هیچ وجه از جسم زبر استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد خط و خش روی کاسه روشویی شما می شود.

راه حل های تمیز کردن لکه های سرسخت از سنگ روشویی

لکه های سرسخت معمولاً نیاز به تمیز کردن مضاعف دارند. در مرحله اول می توانید از آب لیمو یا سرکه برای از بین بردن لکه های سرسخت تا حد زیادی استفاده کنید. در این زمینه مشاهده می شود که این لکه کمی سبکتر از لکه قبلی است. بعد به خمیر جوش شیرین نیاز دارید. اما مشکل خمیر جوش شیرین زمان سفت شدن آن است و باید نوع غلظت آن مشخص باشد. توجه داشته باشید که این خمیر لکه های سخت را نرم کرده و آن ها را از بین می برد. اگر خمیر برای مدت طولانی روی لکه بماند، مشکل ساز می شود. بنابراین برق انداختن و تمیز کردن سنگ روشویی باید با دقت انجام شود.

برای استفاده از جوش شیرین، ابتدا سینک را تخلیه کنید، سپس مقدار مناسبی جوش شیرین را روی سطح آن بپاشید. جوش شیرین را با یک حوله یا اسفنج مناسب روی تمام سطح بمالید و قبل از آسیب رساندن به لعاب سنگ، آبکشی کرده و کاملا خشک کنید. لکه های تیره به سختی از بین می روند و باید از برق انداختن مداوم با فشار بالا استفاده کنید.

راه حل تمیز کردن زنگ زدگی و لکه های زرد روشویی سنگی

برای از بین بردن لکه های زرد و زنگ زدگی باید از پاک کننده استفاده کرد. اگر عامل تمیز کننده کار نمی کند، باید یک شوینده قوی تری انتخاب کنید. البته باید توجه داشت که این ماده شوینده به سنگ روشویی آسیبی نرساند. در نهایت پس از تمیز کردن و برق انداختن روشویی سنگی، کاسه و اطراف آن را کاملا بشویید و کاملا خشک کنید.

نتیجه گیری نهایی

سینک سنگی به دلیل زیبایی و ظرافتی که به فضای سرویس بهداشتی می دهد، بسیار محبوب است و افراد زیادی از این نوع روشویی استفاده می کنند. برای حفظ زیبایی و درخشندگی آن باید این نوع سینک را با دقت و اصول تمیز کنید تا علاوه بر نظافت و بهداشت عمر آن افزایش یابد. در این مقاله سعی کردیم راه های نگهداری و تمیز کردن سنگ روشویی را توضیح دهیم که امیدواریم برای شما مفید باشد. اگر قصد خرید انواع روشویی چینی کرد را دارید می توانید از محصولات فروشگاه رضایی دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.