توالت فرنگی اتوماتیک یا هوشمند چیست؟

توالت فرنگی اتوماتیک یا هوشمند

توالت فرنگی اتوماتیک یا هوشمند با تکنولوژی خارق العاده و امکانات بالا در زندگی های مدرن امروز چیز عجیبی نیست. اگر به امکانات اطرافتان خوب دقت کنید خواهید دید که همه چیز به سمت هوشمند شدن پیش می رود. با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، این محصول هوشمند به تازگی در بزرگ ترین کمپانی های دنیا ساخته و به بازار عرضه شده است.

همان طور که می دانید پیشرفت های زیادی در خصوص طراحی و ساخت وسایل هوشمند مانند شیر های آب، پریز ها، لامپ ها و موارد این چنینی اتفاق افتاده شده است. ولی با وجود اینکه توالت فرنگی اتوماتیک یکی از محصولات ضروری به حساب می آید، هنوز استفاده از آن رواج آنچنانی پیدا نکرده است. این در حالی است که با گذر زمان استفاده از توالت فرنگی در ایران رواج زیادی پیدا کرده است، به طوری که در اکثر مکان های عموی از توالت فرنگی هم استفاده شده است. ما نیز در این مقاله قصد داریم به توضیح بیشتر در خصوص توالت فرنگی هوشمند بپردازیم.

توالت فرنگی اتوماتیک

همان طور که از اسم محصول مشخص است، تمام کارها به طور خودکار و اتوماتیک انجام می شود. این دستگاه طوری عمل می کند که در دل شما آب تکان نخورد! به این ترتیب که با نزدیک شدن فرد به دستگاه به طور اتوماتیک درب توالت فرنگی هوشمند باز می شود. سپس در صورت پایین بودن دما، دستگاه ابتدا خودش را گرم می کند، سپس فرد را شسته و خشک کرده و سیفون را می کشد و بعد از بلند شدن فرد درب دستگاه بسته می شود.

این دستگاه به دلیل دارا بودن نازل چرخشی حبابی موجب افزایش بهداشت و صرفه جویی در آب مصرفی می شود. و به دلیل استفاده از آب برای شستشو و باد گرم برای خشک کردن علاوه بر اینکه باکتری های بیماری زا و عفونت ها از بین می روند موجب بهبود گردش جریان خون می شود. جالب است بدانید حتی بعضی از این توالت های‌ فرنگی هوشمند، توانایی ثبت کردن علائم حیاتی را نیز دارند.

مزایای خرید توالت فرنگی هوشمند

به زبان ساده می توان گفت امکانات هوشمندی به توالت های فرنگی قدیمی اضافه شده که استفاده از توالت فرنگی اتوماتیک را ضروری می کند، در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • کاهش مصرف آب و دستمال توالت
  • افزایش احساس راحتی و آرامش در افراد
  • ایجاد سطح بهداشت تا بالاترین حد ممکن
  • رساندن انتقال آلودگی ها به پایین ترین حد ممکن
  • خاصیت ضد باکتری بودن
  • توانایی از بین بردن بو
  • خاصیت ضد عفونی کردن با اشعه UV
  • مناسب برای سالمندان، معلولین و بیماران
  • مجهز بودن توالت فرنگی هوشمند به گرمکن دیجیتالی

برای خرید چینی کرد به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

قابلیت های توالت های فرنگی اتوماتیک

توالت های اتوماتیک کاربرد های شگفت انگیز زیادی دارند. تمام این قابلیت ها و کاربرد ها برای بهینه کردن توالت های فرنگی معمولی طراحی شده اند. در ادامه به توضیح این قابلیت ها می پردازیم.

درب هوشمند در توالت فرنگی اتوماتیک

این نوع توالت فرنگی ها دارای سنسور هایی هستند که به تشخیص دمای بدن حساس هستند. با نزدیک شدن به آن ها درب توالت فرنگی باز و با دور شدن فرد درب آن بسته می شود.

تنظیم دمای صندلی توالت

همه ما برایمان پیش آمده باشد که در شب های سرد زمستان هنگام استفاده از صندلی توالت فرنگی، سرمای آن احساس بدی به ما منتقل کرده باشد. ولی توالت های فرنگی اتوماتیک دارای سرویس هوشمندی است که توانایی گرم کردن نشیمنگاه را دارد. تا جلوی شوکی ناخوشایند که در اثر نشستن بر روی صندلی سرد توالت فرنگی به وجود می آید را بگیرد. شایان ذکر است این موضوع برای افراد سالمند و کودکان بسیار حائز اهمیت است.

مجهز به خودشور

با توجه به اینکه در توالت فرنگی های قدیمی قابلیت شستشو با آب وجود نداشت و استفاده از شلنگ هم به دلیل نشستن روی صندلی کار سختی بود، طراحان توالت فرنگی هوشمند قطعه ای را در این محصول وارد کردند که به بیده یا همان خودشور معروف است. روش کار آن به این صورت است که بیده را در عقب کاسه توالت فرنگی قرار می دهند، تا با پاشیدن آب شستشو انجام شود.

شستشوی خودکار در توالت فرنگی هوشمند

با توجه به اینکه اصولا کسی علاقه مند به شستن توالت نیست. این سیستم های هوشمند کار را برایمان راحت کرده است. به طوری که مخزن کوچکی جهت ریختن مایع شوینده در آنها تعبیه شده است. تا بعد از پر کردن مخزن، شستن کامل توالت فرنگی به صورت کاملاً بهداشتی صورت گیرد.

تنظیم میزان دمای آب

در بعضی از این توالت فرنگی ها یک lcd لمسی وجود دارد، که فرد می تواند میزان دمای آبی که تمایل دارد را با آن به راحتی تنظیم کند. و در بعضی مدل های دیگر آن هم، می توان به طور کلی دمای آب خودشور را بر روی یک دمای متعادل و ثابت تنظیم کرد.

تنظیمات سایز

در این توالت های فرنگی هوشمند امکان تنظیم صندلی نیز وجود دارد. که از اهمیت بالایی برخوردار است.

پخش موزیک

قابلیت جالب این محصول دارا بودن سیستم صوتی جهت پخش موزیک در فضای سرویس بهداشتی می باشد.

امکان ماساژ

در آخر به یکی از خاص ترین قابلیت های این توالت فرنگی هوشمند اشاره می کنیم. شاید برایتان جالب باشد که در بعضی توالت های فرنگی اتوماتیک، امکان ماساژ دادن فرد وجود دارد. تا جایی که به این توالت فرنگی ها، لیموزین توالت گفته می شود.

کلام آخر

همانطور که گفته شد تکنولوژی روزانه در حال پیشرفت و تکامل است، تا جایی که طراحی و ساخت وسایل ساده خانه نیز دستخوش پیشرفت های شده است. توالت های فرنگی شاید به نظر یکی از ساده ترین وسایل خانه باشند، ولی این وسیله ظاهراً ساده برای تولیدکنندگان آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده تا جایی که تصمیم به هوشمند کردن آن گرفته اند. ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.