راهنمای خرید شیرآلات

راهنمای خرید شیرآلات

در مورد راهنمای خرید شیرآلات چه اطلاعاتی دارید؟ شیرآلات یکی از لوازم بسیار کاربردی در تمامی مکان‌ها است که در هنگام ساختمان‌سازی و یا تعویض شیرآلات قدیمی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. در هنگام خرید شیرآلات برای ساختمان، باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد تا بتوان درست‌ترین انتخاب را داشت. زیرا این محصولات از جمله انتخاب‌هایی هستند که نمی‌توان در کوتاه‌مدت آن‌ها را تعویض کرد.

شیرآلات محصولاتی هستند که اگر به‌درستی و با توجه به نوع مصرف انتخاب شوند، می‌توانند برای یک عمر جوابگوی نیاز به این محصولات در مکان مورد استفاده باشند. اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تنوع بسیار بالا در تولید محصولات مختلف از جمله شیرآلات، ممکن است مشتری گیج شود و نتواند انتخاب درستی داشته باشد.

اهمیت شناخت شیرآلات

امروزه شیرآلات با جنس‌ها و طرح و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای کاربرد خاصی هستند. همچنین به‌علت وجود تنوع زیاد در انواع مدل شیرآلات، دامنه قیمتی متفاوتی نیز برای آن‌ها وجود دارد.

حالا فرض کنید که شما به‌عنوان یک مشتری وارد مغازه‌ای شده و با این تنوع روبه‌رو می‌شوید. مشخص است که با وجود این موارد، نمی‌توانید انتخاب درستی داشته باشید مگر اینکه از پیش در این رابطه تحقیق کرده باشید و انواع مختلف شیرآلات را به‌همراه کاربرد و نوع جنس آن‌ها به‌خوبی شناخته باشید.

در صورت نیاز می‌توانید از یک متخصص نیز در انتخاب شیرآلات مناسب برای ساختمان خود کمک بگیرید. ما در این مقاله با عنوان راهنمای خرید شیرآلات، تمامی اطلاعاتی که ممکن است به شم ادر هنگام خرید این محصولات کمک کند را جمع‌آری کرده‌ایم تا شاید سهم کوچکی در خدمت به شما داشته باشیم.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید شیرآلات

نکات مهم در خرید شیرآلات
خرید شیرآلات

جنس شیرآلات

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید شیرآلات باید به آن توجه داشته باشید، جنس آن‌هاست. می‌دانید که به‌طور معمول شیرآلات از آلیاژ برنج ساخته می‌شوند. برای استاندارد بودن جنس شیرآلات، آلیاژ استفاده شده برای ساخت آن‌ها باید به میزان 58 تا 60 درصد مس داشته باشد و بقیه آن از فلز روی به‌همراه سایر مواد مجاز باشد. میزان سرب در آلیاژ برنج برای ساخت شیرآلات نباید بیشتر از 2.5 درصد باشد، چرا که مقادیر بالاتر می‌تواند برای سلامت انسان خطرآفرین باشد.

علاوه بر روکش بیرونی شیرآلات، باید به قطعات داخلی شیر مانند، مهره، سوپاپ و واشرها نیز دقت کنید تا همه آن‌ها از جنس مناسب و استاندارد برخوردار باشند.

ظاهر شیرآلات

از دیگر مواردی که در هنگام خرید شیرآلات باید به آن دقت داشته باشید، ظاهر و براق بودن سطح آن‌ها است. شیرآلات تولیدی برای داشتن ظاهر براق با استفاده از نیکل و کرم آبکاری می‌شوند. این آبکاری علاوه بر حفاظت شیرآلات، به آن‌ها براقیت و ظاهری زیبا و لوکس می‌بخشد. بهتر است توجه داشته باشید تا شیرآلات مورد نظر شما تست‌های مختلفی همچون سالت اسپری و کراس کات را گذرانده باشند. این تست‌ها در هنگام تولید برای تشخیص میزان ضخامت استاندارد لایه‌های آبکاری کروم و نیکل و همچنین میزان مقاومت آن‌ها انجام می‌گیرد.

در هنگام خرید شیرآلات، آن‌ها را در نور کافی نگاه کنید و دقت کنید تا بازتاب نور از سطح آن‌ها به‌درستی انجام گیرد. عدم بازتاب نور کافی و یا وجود موج در سطح ظاهری شیر، نشان‌دهنده کیفیت پایین پرداخت و آبکاری در آن است.

میزان مصرف آب

تکنولوژی‌های جدید در ساخت شیرآلات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا مصرف آب را به‌صورت بهینه در آورند. به این صورت که با افزایش سطح مقطع شیر و به‌همراه فناوری ترکیب هوا در آب، تا 90 درصد میزان مصرف آب را کاهش می‌دهد. همچنین این فناوری فشار مناسبی را در هنگام مصرف آب برای فرد ایجاد می‌کند.

با توجه به کمبود آب و بحران بی آبی، بهتر است در هنگام خرید شیرآلات، محصولات کم‌مصرف را برگزینید. ممکن است در مقطع زمانی، پول بیشتری بابت آن پرداخت نمایید اما در طول زمان، با کاهش میزان آب مصرفی، علاوه بر هزینه‌های خود، در مصرف آب نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

تعیین نوع شیرآلات

تعیین نوع شیرآلات
خرید شیرآلات

از نکات مهم در هنگام خرید شیرآلات، توجه به مدل‌های مختلف است. شیرآلات دارای دو دسته، که هر کدام به‌صورت جداگانه برای مصارف آب سرد و آب گرم تعبیه شده بود، امروزه دیگر در بورس نیستند. این شیرآلات علاوه بر ظاهر قدیمی، به‌علت داشتن دو کنترل‌گر، مصرف آب را بسیار بالا می‌بردند. امروزه بیشتر از شیرآلات اهرمی، حسی و الکترونیکی استفاده می‌شود.

دوام شیرآلات

شیرآلات نسل جدید مانند شیرآلات برنز شمال با داشتن کارتریج‌های سرامیکی مشکل آب‌بندی را به‌طور کامل حل کرده‌اند. حتما برای شما هم پیش آمده است که پس از مدتی استفاده از شیرآلات، به‌علت اصطحلاک و استفاده زیاد، شیرآلات شروع به چکه کردن می‌کند. که در این زمان نیاز است تا آن‌ها را تعمیر کنید. اما نسل جدید شیرآلات، با کارتریج‌ها سرامیکی دیگر دچار مشکلات چکه کردن نمی‌شود. در انتخاب شیرآلات خود حتما به جنس کارتریج آن توجه نمایید.

سهولت استفاده

با توجه به انواع مختلف شیرآلات تولید شده در بازار، باید نوعی از آن‌ها را انتخاب کنید که کاربری راحت‌تری را برای شما خواهد داشت. شیرآلات اهرمی علاوه بر سهولت استفاده، به تنظیم راحت و سریع دمای آب مناسب کمک بسیاری می‌کنند.

رنگ شیرآلات

همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد، شیرآلات با رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی با توجه به تنوع سلیقه افراد تولید می‌شوند. یکی از نکاتی که باید در هنگام انتخاب شیرآلات به آن توجه داشته باشید، تناسب رنگ شیرآلات با دکوراسیون آشپزخانه، حمام و یا سرویس بهداشتی است. این هارمونی و هماهنگی موجب می‌شود تا شیرآلات شما، زیبایی خود را در محیط مورد استفاده نشان دهند.

آبکاری‌های متفاوت روی شیرآلات موجب تفاوت رنگ در آن‌ها می‌شود. برای مثال کروم، نیکل و برنز از جمله آبکاری‌هایی هستند که روی شیرآلات مختلف انجام می‌گیرند. در میان آن‌ها آبکاری کروم با دوام زیاد محبوبیت زیادی دارد.

برای خرید شیرآلات به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

قیمت شیرآلات

در نهایت عامل نهایی و تعیین کننده برای خرید شیرآلات و محصولات دیگر، میزان قیمت آن‌ها و تناسب آن با بودجه شماست. شیرآلات با ویژگی‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی دارند که شما با توجه به بودجه خود می‌توانید با در نظر گرفتن سایر فاکتورها و عواملی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

بهتر است در هنگام خرید شیرآلات، محصولاتی را انتخاب کنید که دارای ضمانت و خدمات پس از فروش باشند. این خدمات می‌تواند از نصب شیرآلات در مکان مورد نظر تا تعویض شیرآلات در صورت آسیب‌دیدگی قطعات به‌صورت رایگان متغیر باشد، که هر شرکت نوع خاصی از این خدمات را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد.

برای اطمینان بیشتر بهتر است شیرآلات خود را از برندهای معتبر و صاحب‌نام خریداری کنید تا بتوانید از کیفیت محصول و همچنین خدمات پس از فروش آن‌ها بهره‌مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.