راهنمای خرید کاشی استخری رنگی

خرید کاشی استخری

در این مقاله شما با راهنمای خرید کاشی استخری رنگی آشنا خواهید شد، همراه گروه رضایی باشید. کاشی استخری، همان‌طور که از نام آن مشخص است محصولی است که به‌طور ویژه برای استفاده در استخرها تهیه شده‌ است. کاشی‌هایی که برای استفاده در استخرها تولید می‌شوند باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند تا مناسب استفاده در این مکان‌های مرطوب باشند.

همان‌طور که می‌دانید، استخرها، سونا، جکوزی و حتی حمام و سرویس بهداشتی از مکان‌هایی هستند که همواره در معرض تماس با آب و رطوبت بوده و یا دائما خیس هستند. این موضوع موجب می‌شود تا انتخاب کاشی برای آن‌ها از توجه به طرح و رنگ فراتر برود. در کاشی های استخری باید میزان جذب آب نزدیک به صفر باشد تا طول عمر و استحکام آن‌ها افزایش یابد.

مقاومت بهترین کاشی های استخری

به همین منظور کاشی‌های استخری را تحت دما و فشار زیاد تولید می‌کنند تا مقاومت آن‌ها در برابر قرارگیری مداوم در معرض آب و رطوبت بالا برود. این تنها نکته‌ای نیست که کاشی استخری باید برای مواجهه با آن‌ها آماده شوند. می‌دانید که آب استخرها به علت مواد مختلفی همچون گندزداهایی که به آن اضافه می‌کنند، می‌تواند خاصیت‌های اسیدی و یا بازی داشته باشد. مقاومت در برابر میزان اسیدیته آب و سایر مواد شیمیایی از ویژگی‌های خرید بهترین کاشی استخری مناسب است.

از دیگر ویژگی‌های خرید کاشی استخری می‌توان به مقاومت آن‌ها در برابر یخ‌زدگی و تغییرات دما اشاره کرد. این مورد به‌ویژه در مکان‌هایی که تغییرات دما وجود دارد، مهم است، یخ‌زدگی و یا سرد و گرم شدن می‌تواند سبب بروز آسیب به کاشی‌های معمولی شود. مقاومت بالای کاشی‌های استخری از این آسیب‌ها جلوگیری می‌کند.

خاصیت شیشه‌ای و براق بودن کاشی‌های استخری، در لک نشدن و کثیف نشدن آن‌ها نیز تاثیر دارد. پاک کردن لک از روی کاشی می‌تواند فرایندی سخت و زمانبر باشد.

عدم جذب آب در کاشی های استخری چه اهمیتی دارد؟

خرید بهترین کاشی استخری رنگی
خرید کاشی استخری رنگی

میزان جذب نزدیک به صفر کاشی‌های استخری کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش طول عمر آن‌ها، از هدر رفتن آب نیز جلوگیری شود. کاشی استخری باید دارای عایق‌بندی مناسبی باشند تا آب درون استخر از میان درزهای آن‌ها راه نفوذ نداشته باشد.

کاشی های استخری را با نوعی چسب مخصوص کاشی با خاصیت عایق‌بندی تهیه می‌کنند. این چسب های ساتکس، بسیار قدرتمند بوده و از نفوذ آب به لایه‌های زیرین جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن ضخامت مورد استفاده از این چسب ها به علت چسبندگی بالا بسیار نازک است. این ضخامت کم علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف چسب و هزینه‌ها، به بزرگ‌تر دیده شدن فضای داخلی استخر کمک می‌کند.

استفاده و خرید کاشی استخری رنگی در مکان‌های دیگر

از خرید بهترین کاشی استخری رنگی علاوه بر فضای استخرها در سایر مکان‌ها نیز می‌توان استفاده کرد. برای مثال آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی در خانه‌ها را می‌توان به وسیله کاشی استخری پوشاند. اما توجه داشته باشید که به علت ویژگی عدم جذب آب در کاشی‌های استخری ممکن است هزینه پوشش دیوار و کف فضاهای داخلی ساختمان با آن‌ها بیشتر شود. پس حتما پیش از اقدام به انجام کار، هزینه و بودجه خود را برآورد کنید.

کاشی‌های استخری در پوشش حوض‌ها، آب‌نماها و حتی دیوارنگاری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی در هر مکانی که زیاد با آب و رطوبت سروکار داشته باشد، بهتر است از کاشی استخری استفاده شود.

کاشی‌های استخری در طرح و رنگ و ابعاد گوناگون تهیه می‌شوند. لعاب آن‌ها بیشتر حالت کاشی شیشه ای دارد تا از نفوذ آب به آن جلوگیری شود. شیشه‌ای بودن لعاب کاشی استخری به زیبایی بیشتر و افزایش بازتاب نور در آن کمک می‌کند. این مورد سبب می‌شود تا فضای داخلی استخرها بزرگ‌تر دیده شود.

عوامل مهم در هنگام خرید کاشی استخری رنگی

خرید کاشی استخری رنگی
خرید بهترین کاشی استخری رنگی

برای انتخاب کاشی استخری مناسب لازم است به عوامل مختلفی توجه شود.

شکل استخر

اولین عامل، توجه به شکل هندسی استخر است. می‌دانید که استخرها در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف ساخته می‌شوند. برای پوشش سطح داخلی استخرها لازم است تا کاشی با طرح، رنگ و ابعاد مناسب انتخاب شود.

برای مثال در استخرهای مستطیل شکل از کاشی های بزرگ استفاده می‌شود. این در حالی است که اگر شکل استخر دایره یا مدور باشد بهتر است از کاشی کوچک مینیاتوری استفاده شود. چون کاشی‌های کوچک سطح مقطع کمتری را پوشش می‌دهند در سطوح مدور بهتر جای می‌گیرند و همچنین میزان دورریز کاشی را به حداقل می‌رسانند.

برای خرید کاشی و سرامیک به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

توجه به ابعاد استخر

ابعاد استخر یکی از عوامل مهم در خرید کاشی استخری رنگی است. اگر استخر شما کوچک باشد، بهتر از از رنگ‌های روشن با لعاب شیشه‌ای در پوشش آن استفاده کنید. این رنگ‌ها نور را بیشتر بازتاب کرده و موجب بزرگتر دیده شدن فضای استخر می‌شوند. در استخرهای بزرگ، می‌توان از تنوع طرح و رنگ بیشتر استفاده کرد.

قیمت کاشی

عامل آخر توجه به هزینه و بودجه است. تفاوت در طرح، رنگ و جنس کاشی استخری به تنوع در قیمت‌های آن منجر می‌شود. شما به عنوان خریدار باید با در نظر گرفتن میزان بودجه خود و متراژ استخر در نهایت مناسب‌ترین کاشی استخری را انتخاب نمایید.

تفاوت کاشی استخری با کاشی معمولی

پیش‌تر بیان شد که کاشی‌های استخری باید جذب آب نزدیک به صفر داشته باشند. این ویژگی برای کاشی‌های معمولی مانند کاشی ابادیس ضروری نیست. برای عدم جذب آب، کاشی‌ها را از خاک سفید درست می‌کنند و آن‌ها را برای مدت زمان طولانی‌تری در کوره تحت فشار و دمای بالا قرار می‌دهند.

برای تست جذب آب کاشی توانید چند قطره آب روی آن بریزید در صورتی که آب از روی آن سر بخورد، نشان می‌دهد که کاشی جذب آب ندارد.

شکل هندسی کاشیهای استخری

کاشی استخری بیشتر به شکل چهارگوش یا شش‌گوش تولید می‌شوند. ابعاد تولید آن‌ها به‌طور معمول ۲.۵ در ۲.۵ است که روی توری‌های ۳۰ در ۳۰ قرار دارند. برای استفاده و نصب این کاشی‌ها به راحتی می‌توان آن‌ها را از روی توری جدا کرد.

رنگ‌های متفاوتی از کاشی استخری رنگی وجود دارد اما می‌توان گفت که رنگ‌های آبی، سرمه‌ای و سفید آن‌ها طرفدار بیشتر دارند.

کاربردهای دیگر بهترین کاشی استخری

کاشی و سرامیک استخری دارای انعطاف و مقاومت بالایی است. از این جهت برای استفاده در کاربردهای هنری مناسب است. برای مثال از آن‌ها در تابلوهای سرامیکی و هنر معرق‌کاری استفاده می‌شود. همچنین جلوه و زیبایی آن‌ها برای استفاده در مکان‌هایی همچون کاشی بین کابینتی، تزیین شومینه و ستون‌ها مناسب است.

در هنگام استفاده و خرید کاشی استخری در دیوارنگاره‌ها، می‌توان از پودرهای بندکشی رنگی استفاده کرد. این پودرها علاوه بر بخشیدن ظاهر زیبا، سطحی صاف و یکنواخت را پدید می‌آورند که در کارهای هنری جلوۀ ویژه‌ای دارد.

طرح‌های جدید به کار رفته در کاشی‌ها و سرامیک‌های استخری جهت ایجاد نقش‌های زیبا و متنوع در پوشش کف و دیواره استخرها بسیار مناسب است. همچنین امکان تغییر طرح با تفاوت در نوع چینش آن‌ها و تولید نقشی جدید نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.