راهنمای نصب سرامیک اسلب

راهنمای نصب سرامیک اسلب

امروزه ساختمان سازی در جوامع مختلف سبک و متد خاص خود را دارد و مصالح به کار رفته در ساختمان های مسکونی و تجاری با هدف استحکام و زیبایی نقش به سزایی را ایفا می کند. نصب سرامیک اسلب از جمله مصالح ساختمانی به کار گرفته شده در ساختمان ها می باشند که از نظر زیبایی و دوام بنا و زیر ساخت های ساختمان نقش بسزایی دارند.

در این مقاله قصد داریم راهنمای نصب سرامیک اسلب، اجرای سرامیک اسلب در ساختمان های مسکونی، الزامات نصب سرامیک، طریقه نصب مناسب سرامیک و بطور کلی نکات اجرایی مهم در نصب سرامیک اسلب را بیان خواهیم کرد. همچنین به طور مختصر به معرفی برخی از بهترین برندهای کاشی و سرامیک در ساختمان سازی های مدرن از دیر باز تا به امروزه را معرفی کنیم.

مشاوره تخصصی و بهره مندی از پرسنل مجرب و کارآزموده به منظور، نصب سرامیک اسلب، نصب سرامیک فیورنزا، نصب سرامیک لیماک و… نیاز شما مشتریان گرامی می باشد ما تمام نیاز شما را با نامی مطمئن و مورد اعتماد برآورده خواهیم کرد. همچنین چنانچه قصد خرید سرامیک فیورنزا و خرید سرامیک لیماک را دارید می توانید همین حالا با شماره تماس های مشاوره جهت خرید بهترین برندهای کاشی و سرامیک با ما تماس حاصل فرمایید.

نکات اجرایی نصب سرامیک اسلب چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از اینکه به ارائه راهنمای نصب سنگ اسلب بپردازیم بهتر است پیش زمینه ای از معرفی این نوع از سنگ داشته باشیم. بطور کلی واژه اسلب در لاتین به معنای ورق یا قطعه می باشد. سرامیک اسلب یکی از فرآیندهای جدید در صنعت کاشی و سرامیک در ایران و جهان می باشد و توسط ماشین آلات صنعتی پیشرفته تولید می شود. ابعاد سنگ و سرامیک اسلب بسیار بزرگتر از کاشی های معمولی است و همین مسئله نصب و اجرای سرامیک اسلب را پیچیده تر خواهد کرد. البته در ابعاد مختلف قابل عرضه می باشد و به کاربردهای مورد نظر می تواند در ابعاد متفاوت تولید شود.

با توجه به اینکه سرامیک اسلب توسط ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته تولید می شود از همین رو امروزه استفاده از این نوع سرامیک در طراحی های داخلی ساختمان رو به افزایش می باشد. دلایل دیگری که باعث شده تا سرامیک اسلب بسیار مورد استقبال مهندسین ساختمان سازی باشد از نظر تنوع و بافت زیبایی است. که به نمای داخلی و یا خارجی ساختمان می بخشد و همچنین کم بودن تعداد اتصالات در زمان اجرای سرامیک اسلب بسیار مورد استقبال معماران و پیمانکاران ساختمانی و بطور کلی ابعاد بزرگ و قابل تغییر، یکپارچگی، ضخامت کم و وزن مناسب به نسبت ابعاد، تنوع در سبک بصورت مات و براق، متالیک، شکری، ایجاد رگه هایی در بدنه، جلوه ظاهری فوق العاده و پیاده سازی سبک های معاصر و نوین از برتری های استفاده و نصب سرامیک اسلب در ساختمان سازی های لوکس مسکونی و تجاری و اداری به شمار می آید.

آموزش نصب سرامیک اسلب

سرامیک اسلب در سایزهای بزرگ 120*240 ، 240*360 سانتی متر و… فضا را یکپارچه و جلوه ی زیبایی به آن می بخشد. اجرای سرامیک اسلب با در نظر گرفتن ابعاد بزرگ آن کمی چالش برانگیز می باشد. از همین رو بهتر است از افراد متخصص در زمینه اجرا و نصب سرامیک اسلب کمک دریافت کنید. ولی چنانچه قصد دارید شخصا نسبت به اجرای سرامیک اسلب در منزل خود استفاده کنید بهتر است در ادامه برای دریافت راهنمایی جهت الزامات نصب جهت اجرای سرامیک اسلب، طریقه نصب سرامیک اسلب بر روی دیوار و سطوح دیگر و … با ما همراه باشید.

آموزش نصب سرامیک ۶۰ در ۱۲۰ دیوار
نحوه نصب کاشی اسلب روی دیوار

زیرسازی نصب سرامیک اسلب

نصب سرامیک اسلب اگر به درستی انجام نشوند خیلی زود شکسته شده و نمای ساختمان را زشت می کند ابعاد بزرگتر نیاز به مهارت و تخصص می باشد، برای نصب و اجرای سرامیک اسلب مطابق با مراحل زیر اقدام کنید:

 1. تهیه لوازم مورد نیاز: قبل از شروع نصب سرامیک اسلب بهتر است تمام وسایل مورد نیاز برای این کار را تهیه کنید. استفاده از ملات مطلوب یکی از نکات بسیار مهم برای اجرای سرامیک اسلب می باشد. که حتما در تهیه لوازم باید به آن دقت بسیار شود.
 2. آماده کردن زیر سازی جهت نصب: بعد از اینکه از کیفیت ملات تهیه شده اطمینان حاصل گردید می بایست زمینه ی مناسب جهت نصب سرامیک اسلب را آماده کنید. برای این کار باید تمام ناهمواری های سطح دیوار را بوسیله بتونه هموار و یکدست کنید تا در زمان اجرای سرامیک اسلب دچار مشکل نشود.
 3. تراز کردن سطح نصب: قبل از نصب سرامیک اسلب بهتر است از تراز بودن دیوار و کف اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است بعد از بتونه کاری نیاز به سمباده و صاف کردن سطح می باشد.

الزامات اجرایی برش سرامیک اسلب

با توجه به اینکه کاربری دیگر خرید سرامیک اسلب در کف ساختمان بوده و اجرای سرامیک اسلب در کف ساختمان نیازمند پیش نیازهای فنی و محیطی است می بایست سطح کاملا هموار و یکدست باشد. تا به مرور زمان فشار وارد شده باعث شکستگی نشود و شاید سخت ترین بخش کار را می‌ توان به این مورد مرتبط دانست. چرا که ابعاد سرامیک اسلب بزرگ می باشد و گاهی تراز کردن آن در مواردی که نیاز به شیب بندی می باشد می بایست به صورت تخصصی انجام گیرد تا باعث خورد شدن سرامیک نشود.

بندکشی سرامیک اسلب

 1. آماده سازی ملات نصب: دقت کنید که آماده سازی ملات جهت نصب سرامیک اسلب حتما باید بعد از آماده سازی سطح مورد نظر انجام شود. برای ترکیب مصالح مورد نیاز جهت آماده سازی ملات بهتر است از همزن الکتریکی و در صورت در دسترس نبودن از نیروی انسانی استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید بهترین ابزار جهت ترکیب همزن است تا مصالح با یکدیگر به خوبی ترکیب و آماده اجرا باشد.
 2. حمل سرامیک جهت اتصال به سطح: با توجه به ابعاد بزرگ و ضخامت کم سرامیک اسلب باید در حمل و جابجایی آنها مخصوصا در زمان نصب و اجرای سرامیک اسلب دقت کافی داشته باشید. برای این کار می توانید از دستگیره های مخصوص که به منظور حمل این اجسام تولید شده است استفاده کنید. این دستگیره ها به وسیله نیروی مکش قوی امکان کنترل سرامیک ها را به نصابان در زمان نصب سرامیک اسلب می دهد.
 3. علامت گذاری سرامیک ها: بهتر است قبل از شروع به نصب ابتدا ابعاد مورد نظر مخصوصا در زوایا و یا در انتهای سطح یا گوشه ها را با دقت بسنجید. و در صورت لزوم برای نیاز به ابعاد متفاوت تر، اندازه دلخواه را بر روی سرامیک های انتهایی علامت دار کنید تا برای برش دادن سرامیک آماده باشد. بندکشی می تواند برای نظم بخشیدن به چیدمان سرامیک اسلب برای کف و دیوارها بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.
 4. برش سرامیک ها در ابعاد دلخواه: برای برش سرامیک ها بر اساس ابعاد در نظر گرفته شده برای پر کردن گوشه های سطح مورد نظر، حتما از اره های مخصوص استفاده کنید. اره ها یا فرزهای سنگبری برای این کار تولید شده اند و این کار بهتر است توسط نیروهای مجرب انجام شود. تا از شکستن و یا ترک خوردگی و یا زوایای ناهموار جلوگیری شود.
 5. پوشاندن سرامیک با ملات: پس از برش سرامیک ها به اندازه های دلخواه و مورد نیاز می بایست سطح پشت آن ها را آغشته به ملات کنید.
  برای نصب سرامیک اسلب باید دقت شود ملات باید بصورت یکپارچه پشت سرامیک پوشانده شود. برای این منظور می توانید توسط ماله های مخصوص و مسطح این کار را انجام دهید. تا سطح و سرامیک به خوبی در مماس هم قرار گرفته و چسبانده شود.
 6. آماده سازی سطح با ملات: به منظور نصب سرامیک اسلب و برای چسبندگی بیشتر و قوی تر بهتر است سطح دیوار را نیز با ملات بصورت یکدست بپوشانید.
زیرسازی نصب سرامیک اسلب
نصب سرامیک اسلب

موارد استفاده از کاشی و سرامیک اسلب

موارد نصب و اجرای سرامیک اسلب می تواند به گستردگی در تمامی قسمت های ساختمان و یا جهت بازسازی ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرد. ولی به طور کلی می توان موارد استفاده و اجرای سرامیک اسلب را به شرح زیر بیان کرد:

 • اجرای سرامیک اسلب جهت فضای داخلی ساختمان
 • اجرای سرامیک اسلب جهت سنگ فرش کف هال و پذیرایی
 • اجرای سرامیک اسلب جهت سنگ فرش کف لابی و سالن های ورودی
 • اجرای سرامیک اسلب جهت دیواره های داخلی ساختمان
 • اجرای سرامیک اسلب جهت دیواره ی شومینه
 • اجرای سرامیک اسلب جهت دیواره ی آسانسور
 • اجرای سرامیک اسلب جهت فضای پشت تلویزیون (TV Wall)
 • اجرای سرامیک اسلب جهت مراکز تجاری و فروشگاه های لوکس
 • اجرای سرامیک اسلب جهت پیشخوان و کانتر مراکز عمومی و تجاری
 • اجرای سرامیک اسلب جهت سرویس های بهداشتی لوکس و حمام های مستر
 • و …

جمع بندی

با توجه به کاربردهای بسیار اجرای سرامیک اسلب در ساختمان سازی های تجاری، اداری، مسکونی از همین رو در این مقاله به راهنمای اجرا و نصب سرامیک اسلب و الزامات نصب سرامیک اسلب به همراه نکات اجرایی بر اساس سطوح کف و دیوار پرداختیم.

همانگونه که به آن پرداختیم نصب سرامیک اسلب نیاز به تجربه، تخصص و استفاده از ابزارهای حرفه ای دارد. بنابراین شما می توانید جهت اجرا و نصب انواع سرامیک اسلب در انواع برندهای مختلف، نصب سرامیک فیورنزا، نصب سرامیک لیماک و… با ما در تماس باشید. همچنین جهت اطلاع از قیمت و یا خرید سرامیک فیورنزا fiorenza، خرید سرامیک لیماک Limak و انواع سرامیک اسلب در بهترین برندهای کاشی و سرامیک با مشاورین ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.