راهنمای نصب کاشی و سرامیک با چسب

نحوه نصب سرامیک با چسب یا سیمان

همانطور که می دانید اصلی ترین کاربرد سرامیک و کاشی برای پوشاندن کف و دیوار ساختمان ها می باشد. برخلاف تصور بسیاری از افراد، نصب کاشی بر روی کف یا دیوار نیاز به ظرافت و تجربه ی بسیاری دارد و کوچکترین اشتباه می تواند ظاهری نا زیبا و شیب بندی اشتباهی را بوجود آورد. از این رو ما قصد داریم راهنمای طریقه نصب کاشی و سرامیک با چسب را برای شما به همراه نکات اجرایی نصب سرامیک با چسب را بیان کنیم. همچنین به بررسی کاشی کاری با چسب ساتکس خواهیم پرداخت. شما می توانید به منظور خرید چسب ساتکس، خرید کاشی آبادیس، چینی کرد و دیگر محصولات همین الان با مشاورین مجرب ما در زمینه خرید و نصب کاشی با چسب تماس حاصل فرمایید.

مراحل تخصصی نصب کاشی کاری با چسب

چسب مورد نیاز برای کاشی کاری با چسب به دو شکل پودری و خمیری در بازار موجود است. در نوع کاشی کاری با چسب پودری، پودر چسب می بایست با مقدار آب به اندازه کافی مخلوط شود تا اصطلاحا ملاتی مناسب به منظور اجرای کاشی کاری فراهم شود.

یکی از اصلی ترین نکات اجرای برای کاشی کاری با چسب این است که حتما در نظر داشته باشید عملیات کاشی کاری برای کدام قسمت از خانه مورد نظر است. بطور مثال نصب کاشی با چسب در محل هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام می بایست حتما انتخاب چسب مناسب برای این کار را انجام دهید. تا نسبت به رطوبت و شست و شوی مداوم بعدا دچار مشکل نشوید.

قبل از انجام نصب سرامیک با چسب و یا انجام انواع کاشی کاری بهتر است وسایل مورد نیاز این کار را فراهم کنید این ابزار عبارتند از:

 • کاشی یا سرامیک مورد نظر خود را به مقدار مناسب تهیه کنید.
 • دستکش های محافظ
 • مداد یا گچ
 • دو عدد سطل
 • اسفنج و متر و ماله و کاردک بنایی
 • تراز دیجیتال بنایی
 • شمشه چوبی یا فلزی
 • دوغاب سیمان
 • چسب مخصوص کاشی
 • دستگاه فرز جهت بریدن سرامیک
 • مته یا میکسر برای مخلوط کردن چسب کاشی پودری

گام اول: آماده سازی سطح کف یا دیوار

آماده بودن سطح کار قبل از انجام نصب سرامیک با چسب و یا نصب کاشی با چسب بسیار مهم می باشد. بنابراین باید بررسی کنید که ترک یا سطحی ناهموار وجود نداشته باشد. و سطح ار هرگونه گرد و غبار، چربی، صابون یا اجسام دیگر تمیز باشد. بهتر است با ابزار مناسب سطح را صاف و یکدست کنید. برای سطوحی گچی و چوبی که ناهموار هستند باید از مواد زیر سازی پرایمر برای صاف و یکدست شدن سطح استفاده کنید. یکی از نکات اجرای مهم در این مرحله برای طریقه نصب سرامیک با چسب این است که حتما سطح باید به طور کامل خشک باشد.

نصب کاشی با چسب روی بلوک
نصب کاشی بین کابینت با چسب

گام دوم: تراز کردن سطح

برای تراز کردن سطح می توانید از دستگاه های دیجیتالی استفاده کنید. با استفاده از یک کاشی در گوشه ی دیوار می توانید تراز بودن سطح را بررسی کنید. دقت کنید که در مواردی که نیاز به شیب بندی می باشد ( در کف سطوحی مانند حمام و سرویس بهداشتی) می بایست براساس استاندارد شیب را به جهت مورد نظر هدایت کنید. پیشنهاد می شود برای آماده سازی سطح قبل از نصب کاشی با چسب، حتما از متخصصین مجرب استفاده کنید.

گام سوم: آماده سازی چسب کاشی

با توجه به تنوع چسب های موجود برای طریقه نصب سرامیک با چسب می بایست در نظر داشته باشید که چسب پودری باید قبل از شروع نصب کاشی با چسب، آماده سازی شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که مطابق با دستورالعمل بسته بندی نسبت به اضافه کردن آب اقدام کنید. لازم به ذکر است که برای مخلوط کردن چسب بهتر است از مته یا دستگاه میکسر مخصوص استفاده کنید تا یک ترکیب مناسب و یکدست به دست آید.

گام چهارم: برش کاشی و سرامیک ها

در زمان نصب کاشی با چسب باید درنظر بگیرید برای پر کردن زاویه های دیوار و در گوشه ها ممکن است کاشی و یا سرامیک را به ابعاد مورد نیاز برش دهید. برای این کار می توانید به وسیله مداد اندازه مورد نظر را علامت بزنید. و توسط دستگاه سنگ بری فرز سرامیک یا کاشی را برش دهید. دقت کنید برش بوسیله ی دستگاه فرز نیاز به تخصص دارد و در صورت عدم رعایت فشار مناسب ممکن است باعث ترک یا خورد شدن سرامیک یا کاشی شما شود.

گام پنجم: چسباندن کاشی و سرامیک بر روی سطح

پس از اینکه تمام مراحل بالا به طور کامل انجام شد برای نصب سرامیک با چسب می بایست کاشی یا سرامیک را تمیز کرده. و به کمک ماله مقداری چسب بر روی سطح دیوار یا کف بزنید. دقت کنید ضخامت چسب متناسب با وزن و ابعاد سرامیک یا کاشی در نظر گرفته شود. از کنج دیوار شروه به چسباندن کنید به طوری که بالای خط شمشه اولین کاشی را به دیوار بچسبانید. سپس کاشی های بعدی را در امتداد آن قرار دهید.

به مقدار لازم کاشی یا سرامیک فیورنزا را فشار دهید و نگه دارید. ( مطابق با راهنمای چسب ) مراقب باشید تا چسب از گوشه ها بیرون بزند در این صورت با اسفنج به سرعت آن را پاک کنید.

گام ششم: اطمینان 100 درصد از نصب کاشی با چسب

چنانچه چسب در تمامی گوشه ها به طور کامل فضا را پر نکرده باشد ممکن است در مرور زمان کاشی و یا سرامیک مقاومت خود را از دست بدهد. همچنین فرصت مناسبی برای نفوذ آب و مواد اسیدی خواهد بود. بنابراین بهتر است زمانی که متوجه شدید یک کاشی یا سرامیک به طور کامل در جای خود چسبیده نشده است به وسیله کاردک آن را به آرامی جدا کرده. و مجدد آن را در جای مناسب و با مقدار چسب مناسب این بار در پشت سرامیک، آن را در جای مناسب قرار دهید.

نحوه نصب کاشی با چسب ساتکس
طریقه نصب کاشی با چسب ساتکس

گام هفتم: نصب کاشی با چسب در گوشه ها و پایین سطح

در این قسمت ها برای طریقه نصب سرامیک با چسب با توجه به اینکه لزوم تراز بودن سطح را باید رعایت کنید می بایست سرامیک های لیماک و کاشی هایی که به مقدار مورد نیاز برش داده بودید را با ظرافت تمام به همان شکل قبل نصب کنید.

گام هشتم: آماده سازی دوغاب

پس از نصب کاشی با چسب و انجام تمامی مراحل می بایست اجازه دهید تا چسب کاملا خشک شود. بسته به راهنمای چسب ممکن از 3 الی 4 ساعت زمان ببرد در صورت نیاز به زمان بیشتر باید بدانید اولویت با این است که چسب به طور کامل خشک شود پس صبور باشید. سپس می توانید پودر دوغاب را با مقداری آب بسته به راهنمای درون بسته، با یکدیگر ترکیب کنید. سرعت عمل در این مرحله بسیار مهم است چرا که ترکیب دوغاب به سرعت سفت می شود. همچنین می توانید برای هم خوانی بیشتر با کاشی و سرامیک مقداری رنگ به ترکیب خود اضافه کنید.

گام نهم: بندکشی برای نصب کاشی و سرامیک با چسب

قبل از بند کشی در نصب سرامیک با چسب، چسب های اضافی لبه ها و درز های کاشی و سطح رویه آن را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. دوغاب را روی کاشی بریزید.حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید. سپس با یک اسفنج مرطوب دوغاب اضافه را از روی کاشی و درز های آن پاک کنید. یک ساعت منتظر بمانید ، سپس مجددا سطح کاشی را با یک دستمال خشک تمیز کنید. برای خشک شدن بند کشی 24 ساعت زمان لازم است.

در هر دو مرحله تمیز کردن کاشی و سرامیک، به هیچ عنوان روی آن فشار نیاورید. چون بند کشی کاشی خیس و سست است. زمان بندی برای پاک کردن دوغاب از روی کاشی را رعایت کنید. دوغاب بعد از خشک شدن به سختی از روی کاشی تمیز می شود و ظاهر کار شما را نازیبا کند.

گام دهم: آب بندی پس از نصب سرامیک و کاشی با چسب

در مرحله آخر نصب کاشی با چسب پس از خشک شدن کاشی و بندکشی می توانید برای تمیزتر شدن نصب، از یک درزگیر سیلیکونی برای لبه های نصب استفاده کنید. درزگیر سیلیکونی برای آب بندی کاشی مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از استفاده از درزگیر از تمیز بودن سطح کار مطمئن شوید.

روش کاشی کاری با چسب ساتکس

خرید چسب ساتکس یک ماده چسبنده آماده و دارای قابلیت های بسیاری مانند: مقاوم در برابر هوازدگی، گرما و یخبندان است. و همچنین مناسب برای مناطقی که تحت تاثیر دائمی رطوبت و آب می باشد. از همین رو می توان برای نصب کاشی با چسب ساتکس در مواردی مانند کار گذاشتن لایه های نازک، دیوار سرامیکی و کاشی های کف، موزاییک، بلوک،سفال، کاشی شکسته، موزاییک شیشه ای، سنگ های دست ساز، تابلوهای ساختمانی سبک و فایبرگلاس بتن، اندود سیمانی، اندود گچی، مصالح ساختمانی، کلینکرها، بلوک های گچی، فایبربردهای گچی تخته های گچی، برای چسباندن سرامیک و شیشه بیرون از ساختمان ها بسیار مناسب است.

شما می توانید به منظور نصب سرامیک با چسب از این نوع چسب به طور بالقوه ای استفاده کنید. به منظور خرید چسب ساتکس،کاشی آبادیس و خرید چینی کرد می توانید همین الان به شماره تماس مشاورین و پشتیبانان خرید ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.