طریقه نصب استراکچر وال هنگ

نصب استراکچر وال هنگ چیست

توالت های دیواری یا وال هنگ نوعی توالت فرنگی است که زیر کار نصب می شود و به آن ها توالت توکار نیز می گویند. به دلیل طریقه نصب استراکچر وال هنگ به صورت توکار، تولیدکنندگان با تجربه و درجه یک اغلب این محصولات را می سازند و به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به توالت های معمولی دارند.

یکی از مزایای خرید وال هنگ این است که زیبایی بسیاری دارد و همچنین فضای کمتری را نسبت به توالت فرنگی اشغال می کند. علاوه بر کیفیت بالای این نوع توالت ها، قابلیت نظافت بیشتر و بهداشتی که به ظاهر سرویس بهداشتی می دهد نیز وجود دارد.

این وال هنگ های دیواری دارای بخشی پنهان و قسمتی قابل مشاهده هستند. قطعات مخفی این محصول شامل لوله، سازه، مخزن، پیچ، شیرآلات و شلنگ های آویزان در زیر دیوار می باشد. همچنین منطقه مشخص این محصول شامل یک کاسه توالت دیواری، یک کلید و دکمه های وال هنگ است.

یکی از بهترین مارک های چینی که در بین ایرانیان نیز شناخته شده است چینی کرد است و پیشنهاد ما برای در محصولات سرویس بهداشتی خرید چینی کرد می باشد

نحوه نصب استراکچر وال هنگ معمولا با نصب شیرآلات توکار انجام می شود و نیاز به مهارت خاصی دارد، بنابراین باید توسط پیمانکاران لوله کشی و نصاب شیرآلات انجام شود.

آموزش مراحل نصب استراکچر وال هنگ دیواری

نصب استراکچر وال هنگ در دو مرحله انجام می شود. ساختار این محصول، دارای سازه استراکچر، مخزن پرکن توالت فرنگی و کاسه ای است که به دیوار آویزان شده است. لوله، شیلنگ و شیرآلات دیواری نیز در دیگر تجهیزات پکیج دیواری وال هنگ گنجانده شده، که برای استحکام و اتصال یراق آلات دیواری تعبیه شده است.

در طریقه نصب استراکچر وال هنگ مرحله اول نصب سازه استراکچر و مخزن لولای دیواری و مرحله بعدی که بعد از کاشی کاری انجام می شود، نصب کاسه وال هنگ دیواری و کلیدهای مربوطه می باشد.

البته قبل از نصب وال هنگ باید محل قرارگیری و لوله کشی مناسب این محصول را انجام دهید. محل قرارگیری به گونه ای است که مانعی برای استفاده از این محصول نداشته باشد و فاصله مناسب را با در، دیوار و سایر وسایل سرویس بهداشتی حفظ کند.

یکی دیگر از مشکلات در نصب استراکچر وال هنگ، قرار دادن لوله های وال هنگ و لوله کشی این محصول است، به ویژه در مورد لوله های فاضلاب که بخش مهمی از آماده سازی برای نصب محصول می باشد.

قیمت نصب استراکچر فلزی
هزینه نصب استراکچر فلزی وال هنگ

لوله کشی برای نصب وال هنگ

لوله کشی این محصول از دو قسمت لوله آب و لوله فاضلاب تشکیل شده است. در واقع لوله آب برای تامین آب مخزن بوده و شامل یک شیر آب سرد می باشد. اکثر مدل های وال هنگ مخصوصا مدل های خارجی، دارای دریچه و شلنگ مربوطه در داخل بسته بندی می باشند.

شیر آب وال هنگ از طریق اتصال به مخزن وارد می شود و سطح آب مخزن توسط یک شناور کنترل می شود. با فشار دادن شیر آب، سیستم تخلیه فاضلاب راه اندازی می شود و آب موجود در مخزن از طریق لوله معمولاً 40 میلی متر به حوضچه محصول جریان می یابد. این شیلنگ از زیر مخزن به وال هنگ دیواری متصل می شود. پس از نصب وال هنگ، لوله ها به طور ایمن جاسازی می شوند. مرحله بعدی در نصب وال هنگ، لوله کشی برای فاضلاب است.

لوله کشی فاضلاب در نصب استراکچر وال هنگ

لوله های فاضلاب مهم ترین قسمت آماده سازی نحوه نصب استراکچر وال هنگ می باشد. سایز لوله فاضلاب در این محصول باید 110 باشد. لوله های فاضلاب با زانویی حدود 25 تا 35 سانتی متر بالاتر از ارتفاع کف تمام شده، برای نصب مخزن در داخل دیوار آماده می شوند. در مورد ساخت و ساز جدید، حداقل یک مسیر افقی به رایزر اصلی باید در نظر گرفته شود.

در مورد نصب وال هنگ و بازسازی، داشتن شیب مناسب، اتصال فاضلاب و بازرسی از لوله کشی بسیار مهم است. نصب لوله های فاضلاب این محصول با توجه به تغییرات و جابجایی های احتمالی در حین کاشی کاری و کف سازی نیاز به تجربه و مهارت کافی در لوله کشی دارد؛ زیرا نصب لوله های فاضلاب این محصول را می توان به عنوان اساس اصلی نصب استراکچر وال هنگ دانست.

اهمیت این موضوع به این دلیل است که اگر محل نصب وال هنگ نیاز به تعمیر و جابجایی داشته باشد، فرآیند نصب تا حدودی پیچیده می شود و زمان و هزینه آن را افزایش می دهد. علاوه بر این، نتایج مطلوب ممکن است به دست نیاید. همچنین باید از کمترین اتصال ممکن برای لوله های فاضلاب این محصول استفاده کنید.

اندازه نصب وال هنگ‬‎
نحوه نصب وال هنگ مروارید

نحوه نصب استراکچر وال هنگ

استراکچر فلزی وال هنگ معمولاً یک اسکلت فلزی است که برای نگه داشتن مخزن و وصل کردن کاسه توالت به دیوار استفاده می شود. عمودی و تراز بودن سازه یکی از مهمترین قسمت های نصب وال هنگ می باشد. اکثر سازه های وال هنگ دیواری دارای پیچ های آویز کاسه ای هستند.

ضخامت دیواری که قرار است سازه روی آن نصب شود باید حداقل 20 سانتی متر باشد. مونتاژ سازه و تقویت آن بر روی دیوار را می توان با مصالح ساختمانی، پیچ با رولپلاک یا پیچ غلتکی انجام داد. اگر حمام و سرویس بهداشتی شما عایق است، باید مراقب بود که کف سرویس بهداشتی آسیب نبیند. پس از نصب استراکچر وال هنگ، مخزن، شیرآلات، شلنگ، سیستم زهکشی و فاضلاب محصول نصب می شود.

طریقه نصب کاسه توالت وال هنگ دیواری

نصب توالت فرنگی دیواری معمولاً روی دو پیچ که روی سازه استراکچر نصب می شود، انجام می گیرد. پیچ های پارچه ای فابریک بهترین راه برای استحکام بخشیدن به توالت وال هنگ و اجتناب از استفاده از ابزارهای متعدد است. هنگام نصب کاسه توالت وال هنگ، شاقول و تراز را فراموش نکنید. بیشتر توالت های دیوارکوب دارای محور صفحه ای بین 18 تا 23 سانتی متر هستند.

هنگام تنظیم و نصب استراکچر وال هنگ و پیچ های محصول باید تقریباً 40-45 سانتی متر از کف تمام شده فاصله داشته باشید و ارتفاع پیچ ها باید 33-35 سانتی متر باشد.

میزان ارتفاع والهنگ از کف تمام شده

حداقل ارتفاع والهنگ از کف تمام شده را می توان کمتر از 22 سانتی متر در نظر گرفت. البته برخی از مدل های توالت های دیواری را نمی توان در این ارتفاع نصب کرد و باید در نصب استراکچر وال هنگ و لوله های فاضلاب به این فواصل توجه کنید.

ارتفاع پیچ باید تقریباً 33-35 سانتی متر باشد و ارتفاع کاسه وال هنگ باید 40-45 سانتی متر باشد. نصب وال هنگ خودشور یا خود تمیز شونده همانند توالت های دیواری معمولی استف با این تفاوت که برای شستشوی کاسه دریچه مجزا وجود دارد و گاهی از شیر برقی استفاده می شود و لوله کشی وال هنگ در این صورت به شکل مجزا انجام می گیرد.

نکات مهم برای نصب استراکچر فلزی وال هنگ

جدای از مهارت و تجربه در نصب توالت وال هنگ، گاهی اوقات بی احتیاطی و فراموشی برخی نکات مهم می تواند منجر به اشتباهاتی شود، که باعث اتلاف هزینه و زمان زیادی می شود. بنابراین بهتر است در هنگام لوله کشی و نصب استراکچر وال هنگ به نکات زیر توجه کنید:

  1. دقت در ارتفاع نصب قاب کاسه و پیچ های نصب پوشش توالت دیواری
  2. قرار دادن صحیح پیچ های کاسه ای در استراکچر فلزی
  3. محاسبه دقیق مقاومت دیوار سنگی و نصب استراکچر فلزی وال هنگ بر روی آن.
  4. نصب صحیح شیلنگ شیر پرکن

علاوه بر موارد گفته شده در هنگام خرید وال هنگ نیز به یک برند معتبر مثل وال هنگ چینی کرد اعتماد کنید تا هم از خرید خود پشیمان نشوید و هم از متخصصان نصاب خدمات مناسب تری دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.