وال هنگ چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

وال هنگ چیست

در این مقاله شما درخواهید یافت که وال هنگ چیست و استفاده از آن چه مزایا و معایبی دارد؟ وال هنگ در لغت به‌معنای آویزان از دیوار است. در کل می‌توان به هر مدل از لوازم و تجیزاتی که بدون پایه و به‌صورت آویزان از دیوار باشند، وال هنگ گفت اما، از این لغت به‌تنهایی بیشتر برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی و توالت استفاده می‌شود. به این معنا که هر جا نامی از وال هنگ آورده شود، منظور توالت دیواری است.

با افزایش روزافزون قیمت مسکن و همچنین ازدیاد جمعیت، فضا و متراژ خانه‌های تازه و نوساز کمتر می‌شوند تا بتوان برای تعداد بیشتری از مردم خانه تهیه کرد. همچنین با داشتن متراژ و فضای پایین‌تر، خرید خانه برای افراد راحت‌تر می‌شود. چراکه هزینۀ کمتری برای صاحب خانه شدن نسبت به خانه‌های با متراژ بالاتر پرداخت می‌شود.

با گذشت زمان سبک زندگی مردم تغییرات زیادی داشته است. با توجه به تغذیه و سبک زندگی اشتباه، بدن مردم در مقایسه با گذشته ضعیف‌تر شده است. حتی در سنین جوانی، گاه برخی افراد از دردهای کمر، زانو و مفاصل رنج می‌برند. استفاده از توالت ایرانی نیز یکی از علت‌های بروز زانودرد شده است، زیرا در هنگام استفاده از آن فشار زیادی بر روی زانوی افراد وارد می‌شود. این موضوع باعث شده است تا تمایل به استفاده از توالت فرنگی در میان خانواده‌های ایرانی نیز افزایش یابد. وال هنگ‌ها فقط برای توالت‌های فرنگی قابلیت استفاده دارند.

استفاده از وال هنگ موجب می‌شود تا بسیاری از تجهیزات و قسمت‌های توالت فرنگی درون دیوار قرار گرفته و قسمت کمتری از فضا اشغال شود. این ویژگی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است.

مزایای استفاده از وال هنگ چیست؟

حالا که با وال هنگ و تفاوت آن با توالت فرنگی معمولی آشنا شدیم، نیاز است تا مزایا و معایب استفاده از آن را نیز بشناسیم تا بتوان در انتخاب درست مدل سرویس بهداشتی از آن‌ها بهره برد.

مزایای استفاده از وال هنگ چیست
وال هنگ چیست

اشغال فضای کمتر:

از مهم‌ترین مزایای استفاده از وال هنگ این است که این مدل فضای کمتری را در محل اشغال می‌کند. یک توالت معمولی علاوه بر قسمت نشیمن، دارای تانک، سیفون، فلش تانک، شیر پرکن و لوله‌های اتصال آن‌ها به یکدیگر است. در مدل وال هنگ بسیاری از این قسمت‌ها به‌جز قسمت نشیمن آن درون دیوار قرار می‌گیرد. این موضوع برای ایجاد فضای بیشتر داخل سرویس بهداشتی بسیار مفید است. علاوه بر افزایش فضا، حذف بسیاری از این موارد به جنبۀ زیبایی شناسی و شیک‌تر بودن آن کمک بسیاری می‌کند.

برای خرید چینی کرد به صورت آنلاین میتوانید به فروشگاه کاشی و سرامیک رضایی مراجعه نمایید

مقاومت و استحکام بیشتر:

برای ساخت تجهیزات استفاده شده در مدل این محصول، از مواد و مصالح باکیفیت استفاده می‌ود. ممکن است به نظر برسد که استحکام توالت فرنگی معمولی با توجه به داشتن پایه از وال هنگ بالاتر است، اما به‌علت استفاده از مصالح مرغوب‌تر و با کیفیت بالاتر در ساخت وال هنگ، استحکام آن‌ها بالاتر است. به‌علاوه استفاده از دیوار به‌عنوان پایه و تکیه‌گاه وال هنگ‌ها، موجب افزایش مقاومت آن‌ها در برابر فشار و سایر نیروهای مکانیکی می‌شود.

کاهش صدا در هنگام استفاده:

همان‌گونه که در جریان هستید، با استفاده از سرویس‌های بهداشتی و ایجاد جریان آب، موجب ایجاد صداهای ناخواسته و گاهی بلند می‌شود. با استفاده از وال هنگ و به‌علت قرار داشتن قسمت بزرگی از لوله‌کشی و سیفون داخل دیوار، بسیاری از این صداهای مزاحم و موجب آزردگی حذف می‌شوند.

کاهش مصرف آب:

از آن‌جایی که وال هنگ یکی از محصولات جدید است، بدیهی است که برای نصب و راه اندازی آن‌ها از آخرین مدل‌های ابزارآلات و مصالح استفاده می‌شوند. با توجه به کمبود منابع آب، تولید لوازمی که در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کنند بسیار رایج شده است. در نتیجه با استفاده از این ابزارهای جدید و پیشرفته، استفاده از وال هنگ موجب کاهش مصرف آب می‌شود. البته از این تکونولوژی ابزارها و شیرآلات می‌توان در توالت‌های معمولی نیز استفاده کرد، اما به‌صورت پیش‌فرض در نصب وال هنگ از آن‌ها استفاده می‌شود.

نظافت راحت:

یکی از دغدغه‌های انسان امروز، رعایت موارد بهداشتی و نظافت تمام مکان‌ها به بهترین شکل است. استفاده از این محصول با حذف موارد اضافه، نظافت سرویس بهداشتی را بسیار آسان می‌کند. داشتن پایه در توالت‌های معمولی موجب ایجاد نقاط کور و خارج از دسترس برای نظافت است. این مورد برای برخی از افراد می‌تواند آزاردهنده باشد. با استفاده از وال هنگ این مشکل نیز برطرف می‌شود.

تنظیم ارتفاع مناسب:

در هنگام نصب توالت‌های معمولی، ارتفاع آن‌ها با استفاده از پایه‌هایی که از پیش ساخته شده‌اند، تعیین شده است و قابلیت تغییر آن وجود ندارد. اما در هنگام استفاده از وال هنگ می‌توان با در نظر گرفتن نظر مشتری و قد متوسط استفاده کنندگان، ارتفاع مناسب را درنظر گرفته و متناسب با آن وال هنگ را نصب کرد.

معایب استفاده از وال هنگ چیست؟

معایب استفاده از وال هنگ چیست
معایب وال هنگ چیست

هزینه های تعمیر بالاتر:

به‌طور معمول هزینه‌های تعمیر وال هنگ نسبت به توالت‌های معمولی بیشتر است. اگر خرابی یا مشکلی در تجهیزات وال هنگ پیش آید، در صورتی که مشکل با قسمت خارج از دیوار باشد هزینۀ زیادی ندارد، اما اگر خرابی مربوط به قسمت داخل دیوار باشد، برای عیب یابی نیاز است دیوار خراب شود؛ که این مورد می‌تواند از ویژگی‌های منفی باشد، چراکه دردسر و هزینه‌ی زیادی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این موارد هزینه‌ی تعمیر آن‌ها به‌علت نیاز به متخصص برای عیب‌یابی در هر مرتبه نسبت به توالت‌های معمولی، بالاتر است.

نیاز به فضای مناسب درون دیوار:

برای کارگذاری تجهیزات داخلی این محصول، دیوار سرویس بهداشتی باید ضخامت و فضای لازم برای آن را داشته باشد. بنابراین دیوارهای نازک و کم ضخامت برای نصب وال هنگ مناسب نیستند. البته در این مورد نیاز به نگرانی نیست چرا که به‌علت احتمال بروز نم و نشتی آب در دیوارهای حمام و سرویس‌های بهداشتی، دیوارهای این قسمت‌ها را نسبت به سایر دیوارها با ضخامت بالاتری می‌سازند.

نصب سخت تر وال هنگ نسبت به نوع معمولی:

از دیگر عیب‌هایی که به وال هنگ وارد است، نیاز به نصب تخصصی است. با توجه به پیشرفته‌تر بودن تجهیزات استفاده شده در آن، نیاز به نصب توسط یک متخصص و یا تکنسین مورد تایید است. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده این محصول، در صورتی که نصب استراکچر وال هنگ توسط افراد متفرقه انجام شود، گارانتی و خدمات پس از فروش خود را باطل می‌کنند.

قیمت بالاتر وال هنگ:

قیمت همیشه در خرید و استفاده از محصولات و خدمات تعیین‌کننده است. با توجه به سطح تکنولوژی بالاتر و مصالح با مقاومت و استحکام بیشتر در ساخت وال هنگ نسبت به توالت‌های معمولی، قیمت تمام‌شدۀ آن‌ها بالاتر است.

با توجه به مزایا و معایب ذکر شده، هر شخص می‌تواند بسته به شرایط و انتظارات خود یکی از مدل‌های سرویس بهداشتی را انخاب کند. در نظر گرفتن و آشنایی با مزایا و معایب وال هنگ در برابر توالت‌های معمولی، می‌تواند راهنمای خوبی در انتخاب درست آن‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.